صفحه اصلی » سیاسی » ترامپ شایسته ارسال پیام نیست/ ممنوعیت تغییر کاربری زمین های کشاورزی شرق اصفهان باید اصلاح شود

ترامپ شایسته ارسال پیام نیست/ ممنوعیت تغییر کاربری زمین های کشاورزی شرق اصفهان باید اصلاح شود

امام جمعه اصفهان گفت: رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن تأکید کردند که هیچ پیامی برای ترامپ نخواهند فرستاد و او را شایسته انتقال پیام نمی‌دانند و حتی شینزو آبه نامه ترامپ را هم به رهبر معظم انقلاب نداد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸ - جمعه ۱۳۹۸/۰۳/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: امام خمینی(ره) در فاصله کمی از پیروزی انقلاب اسلامی در 24 خرداد 1358 فرمان تأسیس جهاد سازندگی را صادر کردند، اعضای این سازمان در آن دوران زحمات فراوانی کشیدند.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: کشاورزی و دامپروری از مهم‌ترین صنایع هر کشور است و اگر بیگانگان همه‌ چیز را بر کشور تحریم کنند اما کشور در کشاورزی و دامپروری خودکفا باشد می‌تواند پیش برود.

وی ضمن اشاره به روایتی از امام علی(ع) عنوان کرد: طبق آموزه‌های اسلام حتی در زمان جنگ هم نباید به کشاورزی دشمن ضربه زد و این نشان‌دهنده اهمیت این صنعت است.

طباطبایی‌نژاد افزود: از یک سو جهاد کشاورزی باید تلاش کند تا این صنعت را با وجود منابع آبی محدود با به‌کارگیری روش‌های نوین پیش ببرد و از سوی دیگر برخی قوانین باید اصلاح شوند.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: قانون ممنوعیت تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی مربوط به شمال کشور است و در شرایط فعلی که کشاورزی در شرق اصفهان کم‌رونق شده باید اجازه داد زمین‌های کشاورزی بلااستفاده ساخته شوند تا بستر اشتغال در زمینه‌های دیگر فراهم شود.

وی با اشاره به سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران یادآور شد: پیش از انقلاب پهلوی دوم با انتخاب کارتر نبود اما مجبور شد که همسرش را به آمریکا بفرستد تا اجازه بوسیدن دست کارتر را به شاه ایران بدهند.

طباطبایی‌نژاد ادامه داد: افتخار آن‌جاست که در سال‌های اول انقلاب زمانی که آمریکایی‌ها با هواپیما برای مذاکره در راه تهران بودند امام خمینی(ره) پیغام دادند که آمریکایی‌ها برگردند چرا که اجازه فرود آمدن در ایران به آن‌ها نخواهیم داد.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن تأکید کردند که هیچ پیامی برای ترامپ نخواهند فرستاد و او را شایسته انتقال پیام نمی‌دانند و حتی شینزو آبه نامه ترامپ را هم به رهبر معظم انقلاب نداد.

طباطبایی‌نژاد در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه عنوان کرد: مقابله با گناه و تشویق به کار خیر نیاز به مشارطه، مراقبه، محاسبه و معاقبه دارد.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: مشارطه یعنی این‌که شخص با خودش قرار بگذارد که دیگر گناه نکند، اگر انسان خودش تصمیم بر ترک گناه نداشته باشد با صدها منبر نمی‌توان او را از گناه باز داشت.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم انسان باید مراقبه انجام دهد، یعنی مواظب باشد گناهی مرتکب نشوند و در مرحله بعد روزانه به محاسبه نفس بپردازد و کارهای روزانه خودش را بررسی کند تا بداند کجا اشتباه کرده است، اگر مردم محاسبه نفس انجام دهند خودخواهانه مواد غذایی را ذخیره نخواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد