صفحه اصلی » اجتماعی » زندگی ماشینی، یکی از دلایل شیوع فشار خون است

زندگی ماشینی، یکی از دلایل شیوع فشار خون است

متخصص طب سنتی گفت: فشار خون از انباشتگی مواد ضایع در رگ‎ها ایجاد می‎شود؛ زندگی ماشینی یکی از دلایل شیوع این بیماری است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

محمد مظاهری در گفت‌وگو با صاحب نیوز اظهار کرد: فشار خون از انباشتگی مواد ضایع در رگ‎ها ایجاد می‎شود؛ زندگی ماشینی یکی از دلایل شیوع این بیماری است.

مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بالا رفتن فشار خون جزء بیماری‎هایی است به راحتی ایجاد می‌شود؛ شش اصل مهم و ضروری برای پاسداشت تندرستی است و هر فردی بر اساس مزاجی که دارد باید این شش اصل را رعایت کند.

مظاهری در تشریح این شش اصل افزود: آب و هوا، اعراض نفسانی، احتباس و استفراغ، حرکت و سکون، خوردن و آشامیدن و خواب و بیداری شش اصلی است که هر فرد با توجه به مزاجی که دارد باید آن‎ها را کنترل کند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: ابن سینا می‌گوید مهم‎ترین نکته درمانی، پرداخت به ورزش است و حکیم رازی هم مهم‎ترین نکته درمانی را قبل از این‎که به دارو به پردازد، تدابیر غذایی عنوان می‎کند؛ هر کسی بخواهد با طب سنتی بیماری‎ها را درمان کند، باید مزاج خود را خوب بشناسد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه در دنیای امروز که تأکید بر ورزش، مصرف کم نمک و کم کردن استرس برای کاهش فشار خون است، تصریح کرد: طبق آمار از هر پنج نفر یک نفر دچار فشار خون است که رعایت این شش اصل که گفته شد، می تواند کمک بزرگی به کاهش فشار خون داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99