صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » آمریکا سوریه را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم می کند

ترجمه اختصاصی صاحب نیوز /

آمریکا سوریه را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم می کند

تهمت زدن عادت آمریکایی هاست. اگر یادتان باشد سال 2003 میلادی بود که ایالات متحده به بهانه داشتن سلاح های شیمیایی به عراق حمله کرد و مردم این کشور را به خاک و خون کشید. حالا نیز با بهانه ای مشابه در مورد سوریه مقاصد شومی را دنبال می کند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
در این تحلیل  که راشا تودی منتشر نموده  آخرین اظهار نظر های یکی از نمایندگان دومای روسیه را در مورد وقایع سوریه می خوانیم.
نماینده مجلس روسیه معتقد است بیانه اخیر کاخ سفید در مورد استفاده اسد از سلاح شیمیایی به اندازه ی گزارش بد نام آنها در مورد نگهداری عراق از سلاح کشتار جمعی غلط است.
رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس دوما روسیه نیز در این مورد می گوید: اطلاعات در مورد استفاده اسد از سلاح شیمیائی دروغ پردازی شده توسط همان افرادی است  که دروغ سلاح های کشتار جمعی صدام را ساختند و اوباما در همان مسیر جورج بوش قدم بر می دارد.
این نماینده مجلس اشاره کرد: حمله به عراق در سال 2003  با ادعای آمریکا و انگلیس مبنی بر خطر  سلاح های شیمیایی برای همسایگان عراق صورت گرفت و کاوشگرهای سازمان ملل از ابتدا تا پایان جنگ هیچ اثری از سلاح های کشتار جمعی در عراق پیدا نکردند .
این اتهامات باعث شد که ایالات متحده با اطلاعات دروغین  صرفا بهانه ای برای شروع جنگ داشته باشد.
وی همچنین اشاره کرد: منابع سلاح های شیمیایی که از ایالات متحده به شورشیان می رسد به سختی باعث سرنگونی بشاراسد می ­گردد.
در قسمت دیگر این اظهار نظر می خوانیم:
دولت در سوریه توسط مردم حمایت می­ گردد و ارتش در سوریه  درجه­ ی بالایی از مقاومت را به نمایش گذاشته است.
این نماینده مجلس می گوید : آنها دارند شورشیان را با سلاح تغذیه می کنند واین دخالت غیر مستقیم ممکن است به دخالت مستقیم منجر گردد . ما احتمال حمله­ ی موشکی به سوریه را رد نمی کنیم ولی آن را بی اثر وبی نتیجه می دانیم.
راشا تودی می گوید : در اواخر ماه مارس یکی از احزاب مخالف با شلیک موشکی حاوی سارین باعث کشته شدن 25 نفر در نزدیکی شهر حلب شد.
ضمنا سازمان ملل متحد در حال آماده کردن تحقیقات مستقل خود است که ممکن است زمان زیادی به طول انجامد.دولت سوریه آمادگی خود را برای پذیرش وکمک به هیئت تحقیقاتی سازمان ملل اعلام کرده است.

6-16-2013 8-28-48 PM

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد