صفحه اصلی » سیاسی » هیمنه امریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران، پوشالی است

هیمنه امریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران، پوشالی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دیدار رهبری پیام خوبی برای جامعه جهانی بود، هیمنه پوشالی امریکا برای برخی از کشورها ترس آور است اما برای جمهوری اسلامی ایران این هیمنه پوشالی است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب یکی از اثرگذارترین دیدارهای رهبر انقلاب بود، اظهار کرد: حالت‌های رفتاری نخست‌وزیر ژاپن نشان می‌داد تحت تأثیر مواضع روشن رهبر انقلاب قرار گرفته است و به همین دلیل است که همیشه می‌گویم ولایت‌فقیه ستون خیمه انقلاب است و پیروی از ایشان سبب آسیب نرسیدن به کشور می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امریکا به دنبال پیشرفت ما نیست و اگر هزاران قسم هم بخورد و مسلمان هم بشود به دنبال منبع خود و سو ءاستفاده از ایران است؛ امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود تأکید کردند که امریکا ذاتاً تروریست است؛ اگر شکر شیرین است نمی‌تواند شیرینی را از آن گرفت که اگر بگیریم دیگر شکر نیست.

وی افزود: هدف امریکا از این درخواست‌ها، غارت منافع ایران است، مانند عربستان که به دلایل مختلف از آن‌ها پول بگیرد و مانند گاو از آن‌ها شیر بدوشد.

ابطحی با توضیح اینکه رهبر انقلاب به‌درستی اشاره کردند که در تحریم‌ها پیشرفت کردیم، بیان کرد: تجربه نشان داده است که هر کجا امریکا ما را تحریم کرده ما با تکیه‌ بر توان داخلی موفق بودیم و پیشرفت کردیم و مسئولان باید توجه به ظرفیت‌های داخلی داشته باشند.

وی اضافه کرد: برای پیشرفت جمهوری اسلامی ایران باید به داخل تکیه کنیم و از امریکا برای پیشرفت خود اجازه نمی‌گیریم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‎که رهبر انقلاب فرمودند پیرامون مذاکره با امریکا، با تجربه برجام به‌ هیچ‌ وجه مذاکره نمی‌کنیم، تصریح کرد: تأکید ایشان برای این نکته به آقای روحانی بود؛ راه صحیح فعالیت دیپلماسی خارجی ما فکر نکردن به تعامل با امریکاست.

ابطحی در پایان تأکید کرد: این دیدار رهبری پیام خوبی برای جامعه جهانی بود، هیمنه پوشالی امریکا برای برخی از کشورها ترس آور است اما برای جمهوری اسلامی ایران این هیمنه پوشالی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد