صفحه اصلی » سیاسی » رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن مسیر کشور را مشخص کردند

رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن مسیر کشور را مشخص کردند

تحلیل‎گر مسائل سیاسی گفت: رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن مسیر کشور را مشخص کردند که دولت هم نباید در موضع ضعف برود.

تاریخ انتشار: ۰۶:۰۶ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

سیدجلال حسینی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان این‎که امریکا در این مدتی که با ایران برخور داشته، رفتارهای متفاوتی و متضادی از خود به نمایش گذاشته است، اظهار کرد: به قول خود مقامات ارشد یک سری گزینه هم در مقابل ایران روی میز داشتند؛ برخوردهای متفاوتی انجام دادند تا بتواند انقلاب اسلامی ایران را ساقط و یا مسیر آن را منحرف کنند، اما موفق به انجام این کار نشدند.

تحلیل‎گر مسائل سیاسی گفت: رؤسای جمهوری در دوره دموکرات‌ها چون وابسته به کمپانی‌های نفتی هستند، برای این‎که نفت در اختیارشان باشد و قیمت نفت هم زیاد بالا نرود سعی می‌کنند بیشتر با تحریم و مذاکره کار کنند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر جمهوری‌خواهان به دلیل وابستگی به کمپانی‌های سلاح سازی با امنیتی جلوه دادن و شرایطی که بتوانند اسلحه‌های خود را بفروشند، سعی می‌کنند مانند واکنش‌های امروز امریکا در مقابل ایران برخورد کنند.

حسینی با بیان این‎که ترامپ نماینده اندیشه جمهوری‌خواه است و سعی می‌کند با تهدید فعالیت کند، امّا تاکنون موفق نبوده است، تصریح کرد: زمانی جرج بوش تهدید می‎کرد اما حضرت آقا مانند امروز خیلی محکم جلوی آن ایستادند؛ رهبر انقلاب در زمان تهدید‌های تند واکنش‌های تند و شرایط عاشورایی را مطرح می‌کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در مقابل نرمش، نرمش قهرمانانه را مطرح می‌کنند؛ اکنون اوضاع اقتصادی، سیاسی و نظامی امریکا روبه‌راه نیست و به همین دلیل آن‎ها یک روز در مسیر تهدید و روز دیگر برای مذاکره فعالیت و تلاش می‌کنند.

کارشناس مسائل سیاسی با توضیح این‎که دولت ترامپ در این چند سال به غیر از ترس دستاوردی نداشته است، بیان کرد: ترامپ موضوع بسیار بی‌ادبانه‌ای را اتخاذ کرده، تهدید می‌کند امّا به دنبال مذاکره است؛ اکنون نقطه‌ عطفی در جمهوری اسلامی است و مردم هم متوجه آن شدند.

حسینی در پایان تأکید کرد: رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن مسیر کشور را مشخص کردند که دولت هم نباید در موضع ضعف برود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. محمدی گفته :

    یک نگاه زیبا اوج می زند، اینکه صحبتها انسان را به یاد بیانیه ی مردمی می انداخت و چهار چوب کلی آن فراتر از نرمش قهرمانانه و در مسیر مبارزه ی اراده ها بود، اینکه ایران نیاز به خودکفایی در همه ی زمینه های علمی دارد تا اقتصاد و امنیت اش که هر دو جلوه ای از ناموس داری است حفظ شود و زورگویی محکوم به شکست است. چرا دنیا تلاش می کند ایران محدود بشود؟! ایران که افکار سردمداران امریکایی که در کشتار و چپاول خلاصه می شود را ندارد،اتفاقا ایران بر اساس کتاب اسمانی اش باید ارتباط بین صنعت و دانشگاه و مراکز علمی و نوبنیان اش گسترش یابد، شاید ایران در زمینه ای علمی یکی از قدرت های ناشناخته ی خداوند را کشف کرد که بدرد کل بشریت خورد، خداوند انسانها را به حرکت برای شناخت بیشترش دعوت می کند و ایران حق پیشرفت در همه ی زمینه ها را دارد، خدمت بمردم و پیشرفت علمی و عملی کشور در همه ی زمینه ها راه مقابله با سردمداران شیطان صفت امریکایی است

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد