صفحه اصلی » مذهبی » نهج البلاغه برترین کتاب روایی در حوزه فقه، اندیشه دینی و تربیت است

نهج البلاغه برترین کتاب روایی در حوزه فقه، اندیشه دینی و تربیت است

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به اذعان همه عالمان و متخصصین دینی نهج البلاغه برترین کتاب روایی در حوزه فقه، اندیشه دینی، در عرصه تربیت و زهد و اندیشه و عمل است

تاریخ انتشار: ۲۱:۴۷ - شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ عبدالهادی فقهی زاده  عصر امروز در مراسم رونمایی از نهج البلاغه به خط بریل برای اولین بار در جهان اسلام در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان اظهار کرد: در طول تاریخ افراد زیادی به واسطه نداشتن سند همراه با نهج البلاغه، به این کتاب گران سنگ شبهه وارد کردند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات سید رضی و سید مرتضی در زمینه نهج البلاغه که خط بطلانی بر این شبهه افکنی ها درباره صحت نهج البلاغه و نسبت آن به حضرت علی(ع) بود، تصریح کرد: به اذعان همه عالمان و متخصصان دینی، نهج البلاغه برترین کتاب روایی در حوزه فقه، اندیشه دینی، در عرصه تربیت، زهد، اندیشه و عمل است.

در ادامه آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان کرد: خداوند در قبال هر نعمتی و موهبتی که به انسان عطاء کرده مسئولیتی بر دوش آن قرارداده است.

وی با اشاره به نابینایی این افراد روشندل متذکر شد: بار مسئولیت چشم ظاهری در دنیا و آخرت بسیار سنگین است، چه بسیار انسان هایی که به واسطه گناهانی که با چشم خود مرتب کرده اند دچار جهنم اخروی شدند.

عضو خبرگان رهبری تأکید کرد: چشم ظاهری نداشتن مهم نیست، دل روشن و بصیرت داشتن مهم است، چه بسیار انسان هایی که چشم ظاهری دارند ولی چون کور دل هستند نمی خواهند قرآن، مفاتیح و نهج البلاغه بخوانند.

آیت الله طباطبایی نژاد بیان کرد: کسی که در این دنیا نور ایمان نداشته باشد در آخرت هم نمی تواند بینا باشد، این چشم ظاهری از خیلی روشنی های دل ممانعت می کند.

امام جمعه اصفهان در پایان عنوان کرد: این مواهب چون فضای مجازی است که اگر دست عقلا باشد خیلی استفاده مفید می توان کرد ولی اگر دست جاهلان باشد کاملا مضر است، وسیله هایی چون چشم و فضای مجازی وسایلی است که انسان را برای رفتن به راه انحراف دائماً فریب می دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد