صاحب نیوز

blood-donation_custom-4a7ebcf0e0864084e9035d1ddc48b84d884b12e8-s900-c85

اهدای یک واحد خون جان سه نفر انسان را از مرگ حتمی نجات می‌دهد

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه اهدای یک واحد خون جان سه نفر انسان را از مرگ حتمی نجات می‌دهد گفت: شهروندان اصفهانی همراه و همیار ما برای تأمین خون موردنیاز هستند.

کدخبر: 957098
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ @ ۱۰:۰۹


به گزارش صاحب نیوز؛ مجید زینلی شامگاه گذشته در همایش تجلیل از اهداکنندگان خون با بیان اینکه شهروندان اصفهانی همراه و همیار ما برای تأمین خون موردنیاز هستند، اظهار کرد: ۲۴ خرداد روز جهانی تجلیل از اهداکنندگان خون با شعار دسترسی به خون سالم حق همه نیازمندان به خون است.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: خون و فرآورده‌های خونی حقی است که همه افراد و انسان‌ها به این حق نیاز دارند و اهداکنندگان خون تنها کسانی هستند که این حق را ادا می‌کنند و پاسخ می‌دهند.

وی افزود: کاری که شما اهداکنندگان انجام می‌دهید ایثار و از خودگذشتگی، یک حرکت خداپسندانه و نوع دوستانه است؛ از شما به دلیل حضور گرم و پرشور در بزنگاه‌های و لحظات حساس در سازمان انتقال خون تشکر می‌کنم.

زینلی با توضیح اینکه اهدای یک واحد خون جان سه نفر انسان را از مرگ حتمی نجات می‌دهد، بیان کرد: عزیزانی هستند که بارها و بارها این امر خداپسندانه را انجام دادند، از 24 خرداد سال گذشته تا امروز فعالیت‌های خوبی در انتقال خون اصفهان انجام شده که به دلیل حضور شما اهداکنندگان است.

وی ادامه داد: انتقال خون بدون حضور اهداکنندگان معنا ندارد؛ انتقال خون خدمتی به کسی ارائه نمی‌دهد بلکه گیرنده خدمت از شما عزیزان و واسطه خیر است که این خدمت به دیگران ارائه کند و با حضور به موفق شما اهداکنندگان تا امروز نیازهای خونی مراکز درمانی استان را به‌طور کامل تأمین کردیم.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان خاطرنشان کرد: چند سالی است که سیاست‌های سازمان انتقال خون به سمت تهیه فرآورده‌ای نوین خونی هدایت‌شده است؛ بحث پلاسما فرز و پلاکت فرز بحث‌های جدیدی است که با مشارکت خوبی انجام شده است.

اهدای خون یک عمل ایثارگریانه

قدرت الله نوروزی هم در این همایش گفت: انسان حقوق متعددی دارد که حق نیاز به خون را ما و شما اهداکنندگان برای نیازمندان باید ادا کنیم؛ اگر این حق استفاده از خون ادا شود زندگی بیماران متعددی را تداوم می‌بخشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اهدای خون یک عمل ایثارگریانه است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم این اقدامات شایسته و باکرامتی انسانی را در جامعه نهادینه و از متولیان امر اهدا و انتقال خون تشکر می‌کنم.

وی افزود: برای تأمین این نیاز اساسی باید با احساس مسئولیت بیشتر و رعایت رفتار انسانی فعالیت انجام شود و من هم آمده‌ام به جمع شما بپیوندم.

انتهای پیام/