صفحه اصلی » اجتماعی » حذف مستمری بگیران کمیته امداد با اشتغال زایی مستمر

حذف مستمری بگیران کمیته امداد با اشتغال زایی مستمر

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان گفت: جز سالمندان و بیمارانی که توانایی کار کردن را ازدست‌داده‌اند، حمایت‌های ارائه‌شده به مددجویان با رسیدن به وضعیت پایدار و خودکفایی و توانمندی اقتصادی قطع و نیازمندان جدید جایگزین می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ هادی بنایی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه بیش از ۱۰۴ هزار و ۴۴۰ خانوار در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند، اظهار کرد: ماهیانه مستمری به این نیازمندان پرداخت می‌شود که در اردیبهشت‌ماه امسال، ۲۶ میلیارد و ۳۸۳ میلیون تومان در این زمینه به آن‌ها پرداخت شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان پرداخت مستمری را یکی از مهم‌ترین خدمات حمایتی کمیته امداد در استان اصفهان عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های امداد منحصر به پرداخت مستمری نبوده و در زمینه بهداشت و درمان، تحصیل، جهیزیه و اشتغال کمک‌های متعددی هم است.

وی افزود: رویکرد کمیته امداد اصفهان در زمینه پرداخت مستمری، ایجاد پوشش‌های بیمه‌ای و درمانی تثبیت وضعیت نیازمندان و جلوگیری از قرار گرفتن آن‌ها زیر خط فقر مطلق است؛ از سوی دیگر کمک‌های این نهاد درزمینه ازدواج، تحصیل و اشتغال با رویکرد توانمندسازی و افزایش کیفیت زندگی مددجویان برنامه ریزی می‌شود.

بنایی نیازمندی در جوامع پویا و سالم یک وضعیت اورژانسی قلمداد و تصریح کرد: جز سالمندان و بیمارانی که توانایی کار کردن را ازدست‌داده‌اند، حمایت‌های ارائه‌شده به مددجویان با رسیدن به وضعیت پایدار و خودکفایی و توانمندی اقتصادی قطع و نیازمندان جدید جایگزین می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد