صفحه اصلی » اجتماعی » تمامی مراکز بهداشتی برخوار آماده سنجش رایگان فشار خون هستند

تمامی مراکز بهداشتی برخوار آماده سنجش رایگان فشار خون هستند

مدیر شبکه بهداشت و درمان برخوار گفت: طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در همه مراکز سلامت و خانه های بهداشت شهرستان به همراه ایستگاه سیار به صورت رایگان اجرا می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ شهرام حاجیان بیان کرد: طرح ملی بسیج کنترل فشارخون همزمان با سراسر کشور در شهرستان برخوار برای افراد بالای ۳۰ سال در حال اجراست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار افزود: طبق آمارهای شبکه بهداشت برخوار، ۶۲ هزار نفر در برخوار تحت پوشش این طرح قرار می گیرند و  ۲۵ درصد این افراد دارای فشارخون بالا هستند، اما تاکنون حدود ۱۴ هزار نفر یعنی ۳۰‎ درصد از  جمعیت تحت پوشش برای تست فشار خون خود به مراکز مربوطه مراجعه کرده اند.

وی در ادامه با اشاره این که فشار خون یکی از مهم ترین علل مرگ و میر شناخته شده است، تأکید کرد: حمایت رسانه ای از اجرای این طرح می تواند نقش بسزایی برای تشویق و ترغیب مردم برای شرکت در این طرح داشته باشد.

حاجیان در پاسخ به این سؤال که اجرای طرح ملی فشار خون در کدام یک از خانه های بهداشت و مراکز سلامت شهرستان انجام می شود پاسخ داد: طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در همه مراکز سلامت و خانه های بهداشت شهرستان به همراه ایستگاه سیار به صورت رایگان اجرا می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان برخوار در پایان عنوان کرد: ما هر طرحی که در راستای آموزش و حفظ سلامتی شهروندان باشد ورود می کنیم اما در همه موارد خواستار همراهی رسانه ها هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد