صفحه اصلی » سیاسی » برجام در زمان اوباما به مشکل برخورد نه ترامپ!

برجام در زمان اوباما به مشکل برخورد نه ترامپ!

کارشناس مسائل سیاسی گفت: رهبر انقلاب فرمودند اولین فردی که برجام را نقض کرد اوباما بود که این پاسخی در مقابل افرادی بود که ادعا دارند با آمدن ترامپ برجام به مشکل برخورده است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۶ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

محمود معلمی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه صحبت‌ها و موضع‌گیری رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن پرمعنا، دارای جهت و دقیق بود، اظهار کرد: ژاپن و آلمان دو کشوری هستند که ارتباط خوبی با امریکا دارند و حضور نخست‌وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان هم به این دلیل برای میانجی‌گری میان ایران و امریکا بود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: امریکا این دو کشور زیر سلطه خود می‌داند و تصورشان این است که این‌ها می‌توانند نقشی داشته باشند اما رهبر انقلاب از ابتدا سعی کردند پاسخ صحیح و قاطع را بدهند و ایشان تأکید کردند که امریکا نمی‌تواند مشکلات ما را حل کند.

وی افزود: زمانی که 40 سال انقلاب اسلامی را مرور می‌کنیم می‌بینیم هر جایی که نیروهای انقلابی ما امور را به دست گرفتند در تحریم موفقیت‌های بزرگی را به دست آوردیم که حوزه‌های هوافضا، دفاعی و هسته‌ای نمونه‌هایی از آن‌هاست و هر جایی که امریکایی‌ها به ما نزدیک شوند مشکلات کشور بیشتر می‌شود.

معلمی با توضیح اینکه رهبر انقلاب به‌صورت صریح تأکید گفتند که در مسائل اقتصاد نیاز به کمک امریکایی‌ها نداریم و بحث ما داخلی است، بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند اولین فردی که برجام را نقض کرد اوباما بود و این پاسخی در مقابل افرادی بود که ادعا دارند با آمدن ترامپ برجام به مشکل برخورده است؛ مسئله ترامپ نیست مسئله امریکاست.

وی اضافه کرد: نخست‌وزیر ژاپن برای حل اختلافات نیامده بود، برای اعلام فشار امریکایی‌ها آمده بود که ما را مجبور به انتخاب مذاکره با فشار کند؛ امریکایی‌ها برای تسلیم کشورها چندین راه دارند که اول تهدید می‌کنند که اگر کشور در مقابل آن‌ها عقب‌نشینی کرد قدم بعدی را برمی‌دارند.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه امریکایی‌ها می‌خواهند کشورها را با عضویت در کنوانسیون‌های بین‌المللی زیر سلطه خود دربیاورند، تصریح کرد: در این سال‌های اخیر دولت‌مردان در قضایای ۲۰۳۰، پالرمو و FATF ناشیانه عمل کردند.

وی در پایان تأکید کرد: امریکایی‌ها می‌خواهند از طریق مذاکره، به اهداف استکباری خود برسند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد