صفحه اصلی » اجتماعی » حکم قصاص نفس در ملأ عام برای قاتل شهید رفیعی

حکم قصاص نفس در ملأ عام برای قاتل شهید رفیعی

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: متهم ردیف اول این پرونده به اتهام مباشرت در قتل عمدی ستوان دوم محمود رفیعی در ماه غیرحرام از طریق شلیک گلوله با اسلحه شکاری وینچستر به قصاص نفس در ملأ عام محکوم شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا حبیبی با اشاره صدور احکام برای عاملان قتل شهید رفیعی گفت: پس از تکمیل تحقیقات نهایی و تشکیل جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان قتل ستوان دوم شهید محمود رفیعی قضات شعبه اول دادگاه کیفری یک استان در زمان قانونی احکام متهمان این پرونده را صادر کردند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان افزود: بر این اساس متهم ردیف اول این پرونده به اتهام مباشرت در قتل عمدی ستوان دوم محمود رفیعی در ماه غیرحرام از طریق شلیک گلوله با اسلحه شکاری وینچستر به قصاص نفس در ملأ عام و در خصوص اتهام وی دایر بر مساعدت در فراری دادن متهمان به 18 ماه حبس و از بابت اتهام تمرد نسبت به مأموران دولت با حمله به ایشان به تحمل چهار سال و شش ماه حبس و در خصوص اتهام نامبرده مبنی بر تخریب عمدی خودروی سازمان پلیس مبارزه با مواد مخدر به تحمل چهار سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص سایر متهمان نیز  با اتهامات معاونت در قتل عمدی و مساعدت در خلاصی دادن متهمان، تمرد نسبت به مأموران دولت، استفاده از سلاح گرم و سرد و… احکام طویل المدتی از 1 تا 37 سال حبس و حبس ابد بسته به میزان جرائم ارتکابی صادر گردیده است.

رئیس کل دادگستری استان همچنین تصریح کرد: این احکام قابل فرجام خواهی در دیوانعالی کشور بوده و پس از طی تشریفات قانونی آن به اجرا درخواهد آمد.

حبیبی در پایان به هنجارشکنان و متعرضان به امنیت هشدار داد: دستگاه قضایی اشد مجازات قانونی را برای مخلان نظم و امنیت جامعه و متعرضان به جان و مال و ناموس مردم تعیین و اعمال می‌کند.

آبان ماه سال گذشته دو متهم مواد مخدر به جرمی که مجازات آن اعدام بوده است توسط مأموران نیروی انتظامی در حال اعزام و انتقال از دادگاه به زندان مرکزی اصفهان بودند که 5 نفر از اشرار به قصد فراری دادن متهمان سد راه خودروی پلیس شده و در نزدیکی زندان با مأموران درگیر و این افراد با استفاده از سلاح شکاری ضمن فراری دادن متهمان، یکی از افسران ناجا به نام محمود رفیعی را به شهادت رساندند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد