صفحه اصلی » سیاسی » حضور مسئولان آلمان و ژاپن در ایران، عملیات روانی برای پیروزی در انتخابات 2020 امریکاست

حضور مسئولان آلمان و ژاپن در ایران، عملیات روانی برای پیروزی در انتخابات 2020 امریکاست

کارشناس مسائل سیاسی گفت: رهبر با توجه به دروغگویی، عدم صداقت و مواضع اصولی ترامپ، او شایسته مبادله پیام نمی داند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۲ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۷

رمضانعلی غلامرضایی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: ترامپ به تازگی در برخی مسائل مانند بحث مذاکره با کره شمالی که علی رغم تبلیغات زیاد و عملیات در ونزوئلا شکست خورده است کارنامه قابل قبولی برای انتخابات 2020 امریکا ندارد، ترامپ تمام تلاش خود را کرده تا بتواند با ایران به مذاکره برسد و در انتخابات از آن استفاده کند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اوضاع فضای سیاسی امریکا به نفع ترامپ نیست، نیازمند کارنامه موفق از سیاست خارجه است که می خواهد با فشار گسترده علیه ایران زمینه یک مذاکره و گفت‌وگو را با ایران فراهم کند و به عنوان دستاورد سیاست خارجه رونمایی کند که لازمه موفقیت در این برنامه ایجاد یک جنگ روانی است.

وی افزود: جنگ روانی می‌تواند دو ثمره داشته باشد که اول مسئولان ما را در جمهوری اسلامی مرعوب کند و مجدد برای مذاکره تلاش کنند؛ ثمره دوم اینکه افکار عمومی دنیا متقاعد کنند حتی بدون پیش شرط هم می‌خواهیم مذاکره کنیم اما آن ها حاضر نیستند.

غلامرضایی با بیان اینکه حضور مسئولان آلمانی و ژاپنی که در اقتصاد موثر هستند اما دلیل دیگر برای متقاعد کردن ایران به مذاکره است، تصریح کرد: این ها همه سناریو عملیات روانی برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ امریکاست؛ ترامپ یک آدم دروغگو است و هر روز مواضع خود را تغییر می‌دهد و صادقانه وارد نمی‌شود، مواضع او منطقی و اصولی نیست.

وی اضافه کرد: لزومی ندارد رهبر کشور اسلامی که جایگاه مرجعیت دینی و مرجعیت سیاسی دارد با چنین انسانی که از نظر اندیشه و اراده سیاسی و اجتماعی دارای تنزل است بخواهد مذاکره کند.

این کارشناس سیاسی تأکید کرد: ترامپ زمانی یک توافق بین المللی که شش کشور آن امضا کردند و شورای امنیت دنیا هم آن را تصویب کرده، به راحتی و بدون دلیل منطقی و عقلانی زیر تعهدات خود زدند و از آن خارج شدند و اکنون فشار می‌آورند به کشورهای دیگر که از این توافق خارج شوند و فشار مضاعفی را علیه جمهوری اسلامی وارد کنند.

وی با بیان اینکه چنین فردی اعلام می‌کند که بیایید مذاکره کنیم و می‌خواهیم کمک کنیم که ایران پیشرفت کنند، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب با توجه به دروغگویی، عدم صداقت و مواضع اصولی این فرد را شایسته مبادله پیام نمی داند.

غلامرضایی در پایان گفت: تحلیل گران سیاسی امریکا اعلام کردند صحبت امروز رهبر ایران، سخنان تاریخی امام خمینی (ره) که امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند را یادآوری می کند؛ این نوع برخورد  اقتدار رهبر و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد