صفحه اصلی » تولیدی » نگین انگشتری ظرفیت های گردشگری کشور، اصفهان است

نگین انگشتری ظرفیت های گردشگری کشور، اصفهان است

استاندار اصفهان گفت: چند استان بیشتر نداریم که ظرفیت های بالایی در زمینه گردشگری دارند که نگین انگشتری همه آن ها اصفهان است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۱ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی عصر امروز در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان بیان کرد: در کل کشور چند استان بیشتر نداریم که ظرفیت های بالایی در زمینه گردشگری دارند که نگین انگشتری همه آن ها اصفهان است و ما به این افتخار می بالیم.

استاندار اصفهان ادامه داد: اصفهان هفت اثر تاریخی ثبت شده در یونسکو دارد و رتبه اول کشوری در قسمت های مختلف این عرصه را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: همچنین چهار اثر معنوی مهم مانند مراسم قالی‎شویی در مشهد اردهال و مهارت قالی بافی کاشان به ثبت جهانی رسیده است که این ها هم باعث افتخار اصفهان به شمار می رود.

مقام ارشد دولت در استان اصفهان خاطر نشان کرد: 1800 اثر باستانی و معماری در این استان ثبت ملی شده است و 125 ثبت هم در زمینه میراث معنوی ناملموس داریم.

رضایی تصریح کرد: ثبت ملی 7 اثر طبیعی و ثبت های متعدد مانند 31 موزه دولتی و خصوصی با 23 هزار شیء تاریخی در کارنامه پر افتخار اصفهان می درخشد.

وی در تشریح پیشنهادهای خود برای مقوله گردشگری در اصفهان اعلام کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب نیاز به سیاست گذاری مناسب داریم که باید این را در اصفهان دنبال کنیم.

برند سازی جاذبه های تاریخی و فرهنگی، سیاست گذاری مناسب در راستای شناسایی بازارهای هدف جدید، تعامل و هم افزایی در جت انجام امور و سیاست گذاری با همکاری سفارت خانه ها و رایزنهای فرهنگی ایران در کورهای خارجی در راستای معرفی بهتر ایران از سایر پیشنهادهای کاربردی استاندار اصفهان برای حوزه گردشگری بود.

به گفته رضایی، آثار فرهنگی اصفهان در غربت خاصی به سر می برند و باید در این رابطه از پتانسیل های جدید استفاده و روش های سنتی برای معرفی میراث فرهنگی کنار گذاشته شوند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد