صفحه اصلی » اجتماعی » شکارچی متخلف در عباس آباد نایین دستگیری شد

شکارچی متخلف در عباس آباد نایین دستگیری شد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین از کشف و ضبط یک قبضه اسلحه شکاری قاچاق همراه با لاشه یک بز وحشی در این شهرستان خبرداد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۲ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۳

به گزارش صاحب نیوز؛علیرضا رضایی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی اطلاع رسانی دوستداران محیط زیست و گشت و کنترل در پناهگاه حیات وحش عباس آباد ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نایین با همکاری پاسگاه انتظامی بیاضه موفق به کشف و ضبط یک قبضه سلاح کالیبر ۱۲ و چهارتیر فشنگ ساچمه و شش تیر فشنگ گلوله و مقداری لاشه شکار کل و بز وحشی از منزل شکارچی متخلف شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نائین روز دوشنبه آگاهی رسانی دوستداران محیط زیست مبنی بر فعالیت یک شکارچی غیرمجاز در محدوده منطقه حفاظت شده عباس‌آباد را دلیل دستگیری این فرد متخلف عنوان کرد و گفت: پس از این اطلاع رسانی ماموران یگان حفاظت محیط زیست نائین با همکاری پاسگاه انتظامی بیاضه

خانه فرد متخلف را بازرسی و موفق به کشف یک قبضه جنگ افزار شکاری قاچاق همراه با لاشه یک بز وحشی شدند.

علیرضا رضایی: همچنین چهار تیر فشنگ ساچمه و شش تیر فشنگ گلوله و مقداری لاشه شکار شده کل و بز وحشی از خانه شکارچی متخلف کشف شد.

وی با اشاره به اینکه پرونده فرد متخلف به مراجع قضایی ارسال‌شده است، افزود: شکار و حتی اقدام به آغاز به شکار جرم است و بر پایه ماده ۱۰ و ۱۵ قانون شکار و صید، متخلفان تحت تعقیب و مجازات قرار می‌گیرند.

پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد نائین در شرق استان اصفهان در ۱۹۰ کیلومتری نائین با وسعتی افزون بر ۳۲۰ هزار هکتار، زیستگاه گونه‌های گوناگون وحوش و پرندگان است.
تاکنون ۴۳ گونه گوناگون پستاندار، ۳۲ گونه خزنده، ۸۶ گونه پرنده بومی و ۱۷۵ گونه پرنده مهاجر و فصلی در این منطقه شناسایی‌شده است.
این پناهگاه در زمره زیستگاه‌های گونه در معرض انقراض و کمیاب یوزپلنگ آسیایی به شمار می‌رود.
قمیشلو، کلاه قاضی، موته و کرکس از دیگر مناطق حفاظت شده استان اصفهان است.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد