صفحه اصلی » اجتماعی » بعد از مجروح شدن چند کودک، مسئولان ککشان می گزد

بعد از مجروح شدن چند کودک، مسئولان ککشان می گزد

مشکل حضور سگ های ولگرد در بسیاری از شهر های استان وجود دارد که متاسفانه راهکارهای پیش بینی شده نتوانسته این دغدغه شهروندان را مرتفع کند؛ اتفاقی که در  درچه افتاد شاید زنگ خطر و آلارمی است که اگر شهرداری ها و مسئولان مربوطه به آن توجه نکنند باز هم تکرار خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۰:۴۳ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ روز گذشته خبری برای نخستین بار در شبکه های اجتماعی سطح شهر درچه توسط کاربران فضای مجازی دست به دست می شد که حکایت از حمله سگ های ولگرد در خیابان سجاد شهر درچه از توابع شهرستان خمینی شهر به یک کودک بی گناه که در حال بازی در کوچه محل زندگی اش بود و به شکل بسیار تاسف برانگیز توسط این سگ ها کشته شد.

این در حالی است که جمع آوری سگ های ولگرد در خیابان های سطح شهر از وظایف شهرداری هاست که متاسفانه برخی شهرداری ها به این مسئله بی توجهی می کنند و در گذشته در شهرهای مختلف کشور شاهد چنین اتفاقاتی بوده ایم و این اتفاق برای نخستین بار رخ نداده که نیاز است مسوولان نظارتی بر روی اجرای قانون بیش از این توجه کنند.

یوسف کریمی در این خصوص گفت: این کودک، پسر بچه دو ساله بوده که در بیرون منزل در حال بازی و تردد بوده و مورد حمله چند قلاده سگ ولگرد قرار می گیرد.

دادستان شهرستان خمینی شهر افزود: تحقیقات اولیه در خصوص اینکه این سگ ها ولگرد یا متعلق به شخص خاصی بوده در دست بررسی است و طبق تحقیقات میدانی تا این لحظه شخص خاصی به عنوان صاحبان این سگ ها شناسایی نشده و تحقیقات اولیه حکایت از ولگرد بودن سگ ها دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به ولگرد بودن سگ ها، توضیحات لازم را از شهرداری شهر درچه خواستار شده ایم.

همچنین مجتبی گلزاری هم در این خصوص گفت: این کودک از اتباع کشور افغانستان بوده که در شهر درچه سکونت داشته و صبح روز 2 خرداد پس از خارج شدن از خانه مورد حمله چند سگ ولگرد قرار می‌گیرد و از ناحیه شکم، ران و سر دچار آسیب شده بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمینی‌شهر افزود: کودک توسط پدرش به بهداری منتقل می‌شود اما قبل از رسیدن علائم حیاتی خود را از دست داده و پزشک پس از معاینه، مرگ این پسر بچه را تأیید کرده بود.

اکنون باید منتظر بود که تحقیقات ماموران انتظامی و قضایی به نتیجه برسد و اگر دستگاهی اجرایی در شهر درچه خطا کرده و شهرداری طبق قانون و وظیفه ای که بر عهده دارد به استناد دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های ولگرد، جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مزاحم، مریض و ولگرد در معابر از وظایف شهرداری ها است و اگر این ثابت شود باید مسوولی که کوتاهی کرده، مجازات شود.

مشکل حضور سگ های ولگرد در بسیاری از شهر های استان وجود دارد که متاسفانه راهکارهای پیش بینی شده نتوانسته این دغدغه شهروندان را مرتفع کند؛ اتفاقی که در  درچه افتاد شاید زنگ خطر و آلارمی است که اگر شهرداری ها و مسئولان مربوطه به آن توجه نکنند باز هم تکرار خواهد شد.

قبل از این هم در سال های گذشته در  شهرهای شرقی اصفهان و خصوصاً در شهر ورزنه حمله به کودکان اتفاق افتاد؛ اما باز هم چاره مسئولان برای این مهمانان ناخوانده کارساز نشد و این حادثه در حالی که یکی دو سال است این مشکل همچنان دامنگیر بسیاری از شهرهای استان است در شهر درچه صحنه ای درام آفرید.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. سید رضا گفته :

    سایت شما خبر سالگرد شهدای ندافع حرم این شهر را به اسم اصفهان تیتر کرد اما اخبار منفی درچه از جمله این مورد به نام خمینی شهر گزارش شد؟ میدانم نظر من نمایش داده نمیشود اما انصاف کجا رفته؟ خودتان را جای مردم این شهرستان بگذارید و ببینید خوشتان می آید یا نه؟

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد