صفحه اصلی » اجتماعی » انتظامی قضایی » در یک سال اخیر 48 هزار پرونده قضایی مختومه شده است

در یک سال اخیر 48 هزار پرونده قضایی مختومه شده است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه، گفت: دریک سال اخیر 55 هزار فقره پرونده به محاکم قضایی شاهین‌شهر وارد و 48 هزار فقره نیز مختومه شده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن بوسعیدی، شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد المهدی شاهین‌شهر با تسلیت شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 از یاران باوفای انقلاب اسلامی، شهید بهشتی را نعمت بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی بویژه دستگاه قضا دانست و اظهار کرد: رهبر انقلاب فرمودند شهید بهشتی مردی صاحب فکر، دارای اراده قوی، منظبت، اهل کار و پر نشاط بود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه، با بیان اینکه، در یک سال اخیر 55 هزار فقره پرونده به محاکم قضایی شهرستان اعم از دادگستری و دادسرا وارد و 48 هزار فقره نیز مختومه شده است اظهار کرد: با توجه به حجم بسیار زیاد پرونده برای یک حوزه قضایی، همکاران اداری و قضایی شاهین‌شهر برای رسیدگی به این تعداد پرونده و ایجاد رضایت مندی مراجعان در خارج از وقت اداری در محل اداره و یا منزل تا پاسی از شب مشغول رسیدگی هستند.

انجام وظیفه صحیح سایر دستگاه ها، حجم ورودی پرونده به محاکم قضایی را کاهش می دهد

وی یکی از راههای کاهش حجم زیاد ورودی پرونده به محاکم قضایی شهرستان را انجام وظیفه سایر دستگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: برای افزایش رضایت‌مندی مردم یا باید تعداد شعبه‌های قضایی را افزایش داد که به افزایش اعتبارهای دولتی و نیروی انسانی کافی نیاز است و یا ورودی پرونده‌ها را به محاکم کاهش دهیم که می‌بایست دستگاه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به وظایف خود به‌خوبی عمل کنند.

بوسعیدی، ابراز کرد: اگر گاهی اوقات مراجعین از عملکرد برخی از کارکنان قضایی رضایت ندارند به دلیل این است که تراکم بالای کار آستانه تحمل برخی از همکاران را پایین آورده است.

وی از راه‌اندازی دو شعبه تحقیق با هدف سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده‌ها خبر داد و افزود: دادگستری شهرستان شاهین‌شهر و میمه در یک سال اخیر  به‌ منظور ارائه خدمات مشاوره رایگان حقوق‌دانان بسیجی به مردم، بسیج حقوق‌دانان را تشکیل داده است.

جایگزینی مدیریت جهادی به‌جای مدیریت لیبرالی منفعت‌طلب، حلال مشکلات حوزه های مختلف کشور است

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه، جایگزینی مدیریت جهادی به‌جای مدیریت لیبرالی منفعت‌طلب و عمل به فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر را راهکار رهایی جامعه از مشکلات متعدد در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، به‌خصوص در حوزه تولید خودرو بیان کرد.

وی یادآور شد: اگر کشورمان در حوزه‌های دفاعی (تولید موشک‌های نقطه زن و انواع پهبادها) و دوران دفاع مقدس به موفقیت رسید به‌ این‌ علت بود که مدیران جهادی را در منصب‌ها به کار گرفت، اما اگر امروز شاهد هستیم در برخی از بخش‌های اقتصادی هم چون تولید خودرو به انواع مشکلات مبتلا شده‌ایم و مردم از شرکت‌های خودروساز ناراضی هستند به‌ این‌ علت است که از مدیران لیبرال و منفعت‌طلب استفاده کرده‌ایم.

بوسعیدی، با تاکید بر انتخاب افراد کارآمد و موثر خاطرنشان کرد: همه باید مراقب باشیم تا اسفند سال جاری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی افراد با صلاحیت به‌ جای افراد طرف دار جریان لیبرالی انتخاب شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه، اهمیت عمل کردن مسئولان به فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر گوشزد کرد و توجه به این فریضه الهی را از راه‌های تحقق حقوق عامه برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99