صفحه اصلی » اجتماعی » مشارکت یک میلیون و 300 هزار نفری اصفهانی ها در بسیج ملی کنترل فشار خون

مشارکت یک میلیون و 300 هزار نفری اصفهانی ها در بسیج ملی کنترل فشار خون

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بر اساس آمار دو میلیون و 400 هزار نفر فرد بالای ٣٠ سال در استان وجود دارد که تا به حال یک میلیون و 300 هزار نفر از آن ها در این طرح شرکت کردند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۳

طاهره چنگیز در گفتگو با صاحب نیوز پیرامون مشارکت همگانی در بسیج ملی فشار خون بیان کرد: بسیج ملی فشار خون یک طرح بزرگ کشوری بود که مشارکت خوبی از سوی مردم در شهرستان های مختلف را در پی داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان ادامه داد: بر اساس آمار دو میلیون و 400 هزار نفر فرد بالای ٣٠ سال در استان وجود دارد که تا به حال یک میلیون و 300 هزار نفر از آن ها در این طرح شرکت کردند.

وی افزود: به طور میانگین روزانه فشار خون 50 هزار نفر در سطح استان سنجش و در سامانه سیب ثبت می شود که انتظار می رود در روزهای پایانی این طرح فشار خون 150 هزار نفر دیگر ثبت شود.

رئیس منطقه 7 کلان کشوری وزارت بهداشت همچنین خبر داد: بسیج ملی کنترل فشار خون تا روز شنبه، ١۵ تیرماه ادامه خواهد داشت و توصیه میشود افرادی که تا کنون به پایگاه های ثابت یا سیار مستقر در نقاط مختلف استان مراجعه نکرده اند، تا پایان فرصت باقیمانده با مراجعه به این مراکز فشار خون خود را ثبت کنند.

چنگیر خاطر نشان کرد: پایگاه های سنجش فشار خون در میدان انقلاب، میدان آزادی و مراکز تجمع پارک شهید رجایی در بعد از ظهر ها و ایستگاه های سیار میدان امام(ره) و اطراف پل های تاریخی بخشی از ایستگاه هایی است که تا پایان مهلت این طرح فعال بوده و خدمات لازم را به مردم ارائه می کنند.

مدیر ارشد حوزه سلامت استان در تشریح فعالیت و خدمات این ایستگاه ها هم گفت: اگر فردی فشار خون غیر طبیعی داشت مراحل پیگیری درمان فرد به او توضیح داده شده و مراقبین سلامت در مراکز جامع سلامت پیگیر وضعیت جسمانی این بیماران خواهند بود.

وی در پایان اعلام داشت: کلیه مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پس از اتمام این طرح هم خدمات لازم را برای کنترل بیماری فشار خون ارائه می دهند و آزمایشات کنترل چربی، قند خون و حتی ویزیت پزشک برای افراد بالای 30 سال رایگان خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد