صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » حادثه بمب گذاری و کشته شدن کودکان و زنان بیگناه در پاکستان

ترجمه اختصاصی صاحب نیوز /

حادثه بمب گذاری و کشته شدن کودکان و زنان بیگناه در پاکستان

چند سالی است که در کشور پاکستان انفجار ها و درگیری های مختلف که اکثرا برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان شیعه و سنی است صورت می گیرد. این درگیری ها اخیرا بیشتر شده به صورتی که هر چند روز یکبار شاهد انفجار بمب یا تیراندازی و درگیری در شهرهای مختلف این کشور مسلمان هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۷

از مهمترین تحولات پاکستان , تغییرات اخیر و جابجایی برخی مسئولین در سطوح مدیریتی بالای این کشور است. اما متاسفانه حملات تروریستی که هر چند روز یکبار در شهرهای مختلف  صورت می گیرد موجب کشته شدن مسلمان این کشور و دامن زدن به اختلافات قبیله ای می گردد.

 بر اساس آخرین اخبار دیروز طبق اعلام رسمی مقامات پاکستان 25 نفر در اثر منفجر کردن یک اتوبوس حامل دختران دانش آموز و حمله به بازمانده های حادثه در هنگام انتقال به بیمارستان توسط نیروهای جنگ طلب، کشته شدند.

شرح حادثه توسط استرالین :

در اثر حمله به یک اتوبوس در شهر کوتا مرکز استان بلوچستان پاکستان، 14 دانش آموز دختر کشته شدند و درست 90 دقیقه بعد در اثر یک انفجار در نزدیکی بیمارستانی در شهر 11 نفر دیگر جان خود را از دست دادند . انفجار دوم در حالی بود که اورژانس در حال انتقال مصدومان حادثه به بیمارستان بود و با درگیری نیروهای مهاجم و نگهبانان بیمارستان در اطراف بیمارستان ادامه پیدا کرد.

این درگیری ادامه پیدا کرد تا زمانیکه با حمله نیروهای امنیتی به داخل بیمارستان وضعیت آرام شد و آنها توانستند حدود 35 نفر که گروگان گرفته شده بودند را آزاد کنند.

 طبق تحلیل استرالین این دو حمله از سنگین ترین و خونین ترین اتفاقات امسال پاکستان است که در آن دانش آموزان دختر جان خود را از دست دادند.

“یک شاهد عینی می گوید : زمانی که زخمی ها در حال انتقال به بیمارستان بودند مهاجمین در داخل بیمارستان سنگر گرفتند و به آمبولانس شلیک می کردند.و زمانیکه پلیس به بیمارستان رسید یکی از آنها در یک عملیات انتحاری خود را منفجر کرد.”

لازم بذکر است هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

6-17-2013 5-52-14 PM

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد