صفحه اصلی » مذهبی » حامیان امر به معروف حامیان دین اسلام هستند

حامیان امر به معروف حامیان دین اسلام هستند

در جلسه تخصصی ارتقاء سطح بنیان فکری ستاد امر به معروف و نهی از منکر، صالح امام جمعه گفت: کسانی که امر به معروف می کنند، اینها، حامیان دین هستند. همچنین در این جلسه به بررسی روند مشکلات اجتماعی پرداخته شد.

تاریخ انتشار: ۰۱:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین صالح در جمعی از آمرین به معروف و ناهیان منکر به مناسبت هفته عفاف و حجاب گفت: من از کسانی که امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه دارند قدردانی می کنم و بر خود وظیفه دانستم که بگویم شما حامیان دین اسلام هستید.

امام جمعه شهرضا با اشاره به تاریخ انبیاء و وجود فریضه امر به معروف و نهی از منکر خاطر نشان کرد: از مهم ترین مسائل مهم که در سراسر تاریخ انبیاء می توان به وضوح آن را دید و مورد بررسی قرار داد، همین مسئله امر به معروف و نهی از منکر است؛ این فریضه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: در معروف ها آن چیز های خوب است که جامعه را به سعادت می برد و این معروف ها را باید با عرف و شرع و قانون و عقل به یاری آن برویم.

نعمت الله صالح با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از فریضه های الهی است و عامل اصلی برای سعادت جامعه است افزود: اگر این واجب صورت بگیرد، بقیه واجبات دین هم زنده و پویا می شوند. بعضی ها می گویند اختیارمان دست خودمان است، هر کار که خواستیم انجام می دهیم.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، واجبات شرع را دارای حد و مرز خواند و گفت: یک نکته را هم نباید در امر به معروف و نهی از منکر فراموش کرد، آن هم ضوابط و قواعد این مسئله است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد