صفحه اصلی » اجتماعی » «عفاف و حجاب» در قالب «رفتار و پوشش» عامل حفظ افراد جامعه در برابر آفت هاست

«عفاف و حجاب» در قالب «رفتار و پوشش» عامل حفظ افراد جامعه در برابر آفت هاست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حجاب و عفاف یک سری محافظت‎ها را در جامعه بوجود می‎آورد و افراد جامعه را در مقابل آفت‎ها حفظ می‎کند به شرط آن‎که هم رفتار و هم پوشش وجود داشته باشد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۳

طاهره چنگیز در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: حجاب یک مقوله است و عفاف یک دایره بسیار وسیع‎تری دارد؛ عفاف نوعی رفتار و حجاب نوعی پوشش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان با بیان اینکه مقوله‎های حجاب و عفاف لازم و ملزوم یکدیگر هستند در حالی که مساوی هم نیستند، تصریح کرد: ما باد دقت کنیم که عفاف و حجاب را مقوله های مکمل یکدیگر هم بدانیم.

وی افزود: حجاب و عفاف یک سری محافظت‎ها را در جامعه بوجود می‎آورد و افراد جامعه را در مقابل آفت‎ها حفظ می‎کند به شرط آن‎که هم رفتار و هم پوشش وجود داشته باشد.

چنگیز عنوان کرد: از جمله آفت‎هایی که در جامعه با حجاب و عفاف حفظ می شود نگاه جنسیتی به انسان است؛ بر خلاف کسانی که فکر می کنند که زنانی که حجاب را رعایت می کنند، نگاه جنسیتی را تشدید می کنند در واقع عکس آن وجود دارد و این باور اشتباه است.

مقام ارشد حوزه سلامت استان در پایان معتقد بود: زن اگر جلوه‎های ظاهری خود را به نوعی از معرض تعاملات دور نگاه دارد به انسان بودن خود مجال بروز و ظهور می‎دهد.

انتهای پیام/

 

انتهای پیما/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد