صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » توزیع دو هزار شاخه گل به دختران توریست + عکس

توزیع دو هزار شاخه گل به دختران توریست + عکس

به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) به بیش از دو هزار توریست خارجی و دختران ایرانی گل اهدا شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) گروه فرهنگی ملکا با حمایت و همکاری مدرسه علمیه ناصریه به بیش از دو هزار توریست خارجی و دختران ایرانی گل اهدا کرد.

حجت الاسلام سید محسن اخوان همزمان با اجرای طرح «فرشتگان سرزمین من» در مسجد امام اصفهان گفت: در طول تاریخ، سرنوشت دختران فراز و نشیب های متفاوتی را داشته است و از تکریم تا تحقیر؛ از تبدیل شدن به الهه ای ستوده شده تا زنده به گور شدن.

مدیر مدرسه علمیه تبلیغ بین‌الملل ناصریه اظهار کرد: با ظهور و حضور دین اسلام در مناطق مختلف جهان، تفکر غالب جاهلیت نسبت به دختران از بین رفته و اسلام به مبارزه با زنده به گور شدن، تبعیض های جنسیتی، محرومیت از کسب دانش، بی ارزش بودن و نداشتن جایگاه اجتماعی پرداخته است.

وی افزود: اسلام حامی حقوق زن و حفظ کرامت جایگاه زن در جامعه است؛ دین مبین اسلام با برنامه ای مدون، این ریحانه ی خلقت را برای پذیرش عنوان و مسئولیت مادری آماده می کند.

اخوان با بیان اینکه دین ما با حمایت قاطعانه از زنان به حفظ کرامت دختران و زنان پرداخته است، تصریح کرد: اسلام برخلاف آنچه در غرب شاهد هستیم از افول زن به موجودی بی ارزش و مصرفی جلوگیری کرده است.

وی ادامه داد: اجرای آموخته های دین اسلام به حفظ معصومیت و آرامش زن و پرورش آن کمک می کند؛ هم اکنون نیز تفکر و رفتارهای نامناسبی در گوشه به گوشه دنیا با دختران می شود چه بسا جاهلیت مدرن لباس و شیوه اش را عوض کرده است چه بسا ملیتی هایی که تولد و داشتن دختر را عامل شر و بدبختی خود می دانند و نسبت به اصل وجود این گل آفرینش خشم پیدا می کنند.

مدیر مدرسه علمیه تبلیغ بین‌الملل ناصریه با تاکید بر اینکه در اسلام به بهانه های مختلف از مقام زن و جایگاه مادر، حمایت و قدردانی می شود، بیان کرد: نمونه ی این حمایت، همین پویش خودجوش و مردمی ست که توسط گروهی از دختران چادری با اهدا گل و هدایای متنوع فرهنگی به استقبال و تبریک این روز به دختران هموطن و همنوعان سایر ملیت ها رفتند.

وی ادامه داد: برای برنامه امسال در کنار اهدا گل و پذیرایی فرهنگی با کتاب و عکس نوشته های زیبا و جذاب و یادبودهایی برای سنین مختلف، با اهدا گیره های روسری دست ساز به بانوان علاقه مند ایرانی و خارجی، طعم متفاوتی از پوشش و حجاب را به ایشان چشاندند.

اخوان خاطرنشان کرد: مدرسه علمیه ناصریه با توجه به رسالت خود در زمینه گردشگری فرهنگی و تبلیغ بین‌الملل، توانسته است در سالهای اخیر با حمایت از گروه های مختلفی که قصد فعالیت فرهنگی در محدوده بناهای تاریخی میدان امام دارند، حرکتی در جهت گسترش و تبلیغ دین مبین اسلام برداشته است.

به گزارش صاحب نیوز؛ این طرح برای چهارمین سال متوالی است که در حال حاضر توسط گروه فرهنگی ملکا و با حمایت معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان و مدرسه علمیه ناصریه در مسجد جامع عباسی و در مرکز شهر اصفهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. حجاب گفته :

    سلام گل دادن به دختران توریست کاری پسندیده و تبلیغ احسن است اما گل دادن به دختران بدحجاب ایرانی یعنی تشویق فرد منکراتی فرد خطاکار مانند کسی که مشروب بخورد و شما به او شاخ گل بدهی بسیار طرح اشتباه و کج سلیقگی است اسلام می فرمایید درمقابل منکر اخم کنید و چهره عبوس کنیداین طرحها اجرا می شود که یک روز هم بی حجابها به چادری ها گل می دهند

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد