صفحه اصلی » اجتماعی » نداشتن خواب کافی و مصرف دیر وقت شام، علت میل نداشتن به صبحانه در بین دانش آموزان ایرانی

نداشتن خواب کافی و مصرف دیر وقت شام، علت میل نداشتن به صبحانه در بین دانش آموزان ایرانی

متخصص تغذیه گفت: دانش‌آموزان ایرانی به دلیل عدم خواب کافی و مصرف دیر وقت شام از مصرف صبحانه خودداری می‌کنند که خانواده‌ها باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۱ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۶

سید مرتضی صفوی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه خانواده ها باید پیش از آغاز مدارس تغذیه اصولی و صحیح دانش آموزان را فرا بگیرند و باید به تغذیه نوجوان و کودکان به‌خصوص به در وعده صبحانه اهمیت بدهند، اظهار کرد: تغذیه صحیح و اصولی می‌تواند باعث افزایش تمرکز و یادگیری دانش‌آموز باشد.

متخصص تغذیه و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: دانش‌آموزان ایرانی به دلیل عدم خواب کافی و مصرف دیر وقت شام از مصرف صبحانه خودداری می‌کنند که خانواده‌ها باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: برخی از دانش‌آموزان در تمامی رده‌های تحصیلی از به دلایل مختلف از جمله دیرخوابی و بیدار شدن دیر از خواب، فرصت یا حوصله صبحانه خوردن را ندارند و به همین سادگی اصلی ترین وعده غذایی را از دست می‌دهند.

صفوی ادامه داد: دانش‌آموزان ساعت اول مدرسه را به دلیل گرسنگی و پایین آمدن قند خون، احساس ضعف و بی‌حوصلگی و کاهش تمرکز حواس را دارند و باعث اختلال جدی در یادگیری آن‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه صبحانه کامل شامل پروتئین، لبنیات و شیر در وعده صبحانه و نان سبوس‌دار توصیه می‌شود، تصریح کرد: چایی با خرما نوشیده شود تا قند مصرفی کاهش پیدا کند و فرزندان عادت به مواد قندی و شیر نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد