صفحه اصلی » اجتماعی » بد الگویی در جامعه، یکی از دلایل رعایت نکردن حجاب و عفاف

بد الگویی در جامعه، یکی از دلایل رعایت نکردن حجاب و عفاف

عضو جامعه فرهنگیان گفت: بد الگویی و بدآموزی یکی از دلایل عدم رعایت حجاب و عفاف در جامعه است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

نجمه باجلان در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان این‌که عفاف و حجاب یکی از قوانین اسلام برای تحکیم ارزش‌های اخلاقی در خانواده، جامعه و فضای کار است، اظهار کرد: عفاف و حجاب برای پرورش و خودسازی فردی و اجتماعی زنان هر کشوری لازم است.

عضو جامعه فرهنگیان گفت: عفاف در کنار حجاب است، در جامعه فردی را می‌بینیم که حجاب ندارد امّا عفاف را رعایت می‌کند که این نکته هم در خیلی از جوامع غیر اسلامی دیده می‌شود؛ از اول خلقت این عفاف و حجاب وجود داشته است و در مقابل وجود زیبایی فریبنده جسمی زن مردها به خاطر غیرت علاقه و مردانگی دوست داشته است یک الهه شخصی داشته باشد.

وی افزود: اگر مطالعه‌ای در تاریخ و ادیان مختلف داشته باشیم متوجه می‌شویم که عفاف یک مقوله اساسی بوده و در جوامع امروزی هم این عفاف به معنی داشتن حریم خصوصی است؛ اسلام در خصوص حجاب و عفاف صریح و بر اساس خلقت و بنیاد خلقت این دستورات را داده است.

باجلان با توضیح این‌که جامعه‌شناسان و روان‌شناسان حریم‌هایی که اسلام برای حجاب مشخص کرده را محدود به فریبندگی زن می‌دانند، بیان کرد: نتایج این عفاف و حجاب ناگفته پیداست و احتیاج به سواد و تحصیلات عالی ندارد؛ بر اساس خلقت و فطرت، انسان‌ها باید بر خودسازی خود، کار کنند و به خیلی از هوس‌های دنیایی نه بگویند؛ زنان می‌توانند با رعایت عفاف و حجاب به این خودسازی برسند.

وی ادامه داد: حجاب و عفاف یک سری اصول دارد که باید به آن پایبند بود، نمی‌شود حجاب داشت اما در نگاه و در مکالمات با نامحرم رعایت نشود و باید معقوله حجاب و عفاف در کنار هم به فرهنگ تبدیل شود؛ بد الگویی و بدآموزی یکی از دلایل عدم رعایت حجاب و عفاف در جامعه است.

باجلان تأکید کرد: دشمنان ایران اسلامی بیشترین فشار را در زمینه حجاب و عفاف آوردند این در حالی است که آموزش‌ها بحث‌های اغنا سازی ما کم است؛ اگر در تاریخ ببینیم بیشترین مقاومت‌های مردان و پیشروی‌های دینی در خانواده‌هایی بوده که زن در آن خانواده معتقد بوده است.

وی اضافه کرد: اسلام برای آقایان هم عفاف و حجاب قرار داده که به حریم پوشش و نجابت در رفتار و گفتار است؛ آثار مثبت حجاب و عفاف در خانواده‌ها واضح‌تر است و اگر زن در خانواده معتقد و پابندی باشند، همسر و فرزندان به اصول اخلاقی پایند هستند.

باجلان با بیان این‌که دشمن متوجه نقش مؤثر زن در خانواده شده و به همین دلیل در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد زنان را به خودنمایی و اغواگری بکشاند تا کل جامعه را از پابندی به اخلاق بیندازد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد