صفحه اصلی » استان » شهرضا » حیا و عفاف عامل سلامت جامعه است/ اصناف با فروشندگان متخلف برخورد کند

امام جمعه شهرضا:

حیا و عفاف عامل سلامت جامعه است/ اصناف با فروشندگان متخلف برخورد کند

امام جمعه شهرضا گفت: حجاب و عفاف مقوله ای متفاوت از هرحیث و موضوعی است که در تمام شرایط زندگی می تواند خودش را نشان بدهد . یک جامعه با هویت بانوانش به سعادت می رسد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ نعمت الله صالح در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر و لزوم احیای این فریضه الهی اظهار کرد : امر به معروف و نهی از منکر یعنی پویایی جامعه در هر شرایطی امر به خوبی ها و نهی از منکرات نیازمند یک جامعه ای است که سعادت انسان را هدف خود قرار داده. حالا مسئله های گوناگونی هست که باید در جامعه پیگیری شود، ولی یکی از آنها حجاب و عفاف بانوان جامعه است.

امام جمعه شهرضا با اشاره به وضعیت حجاب بانوان جامعه و لزوم اجرای حجاب در امور اصناف گفت: اصناف باید در قضیه حجاب ، در خصوص فروشندگان خانم جدی وارد شوند ، برنامه ریزی اصناف در این مورد بسیار پایین است . اصناف موظف است که برخورد قاطع و نظارت کامل بر روی شاگردان ، مشتری و بانوان در مغازه های سطح شهر داشته باشد.

رئیس ستاد امر به معروف بعضی از فروشندگان مرد را عامل ترویج بی حجابی خواند و گفت: ما متاسفانه می شنویم که بعضی از مردان فروشنده یک برخورد و گاهأ یک ارتباط بدون چارچوب با خانم هایی که بی حجاب هستند دارند.

امام جمعه شهرضا در برخورد با بی حجابی بانوان و رفتار های آمرین به معروف و ناهیان از منکر با بی حجابی را برخورد های سالم خواند و گفت: ما تفکر بزن و ببند را قبیح می دانیم ؛ وقتی که عقل و شرع و قانون حکم درستی و سلامتی حجاب را به بشر می دهد چرا باید منظق زور را به عهده بیگیریم؟

نصالح در خصوص فعالیت ادارات با موضوع حجاب گفت :ما از رؤسای ادارات و دوستان انتظار طرح داریم.طرح های فرهنگی قوی و روشنگر به ستاد بدهید، وضعیت حجاب ادارات بد نیست اما بدون مشکل هم نیست.حرمت ها باید در شرایط کار حفظ شود. خیلی ها فکر می کنند که در شرایط کار خواهر و برادر هستند، . چه کسی این اجازه را داده است؟

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد