صفحه اصلی » ورزشی » ورزشکاران کارگر اصفهانی در جهان خوش درخشیدند

ورزشکاران کارگر اصفهانی در جهان خوش درخشیدند

در بازی‌های جهانی کارگران که در اسپانیا برگزار شد، ورزشکاران کارگر اصفهانی با کسب 20 مدال ارزشمند خوش درخشیدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ در ششمین دوره بازی‌های جهانی کارگران که در تورتوسای اسپانیا برگزار شد، ورزشکاران کارگر اصفهانی با کسب 20 مدال ارزشمند در بین ورزشکاران کارگر کشور خوش درخشیدند.

ورزشکاران کارگر اصفهانی موفق به کسب 6 مدال طلا، 9 مدال نقره و 5 مدال برنز در این دوره از رقابت‌های جهانی کارگران به شرح زیر شدند.

جواد صابری نماینده استان اصفهان در تیم ملی کشتی فرنگی کارگران کشور مقام قهرمانی مسابقات جهانی اسپانیا را کسب کرد؛ فرشاد دادفر نماینده شنای استان اصفهان و تیم ملی کارگران ایران سه مقام نخست 200 متر کرال پشت، 200 متر کرال سینه و 400 متر کرال سینه  را در این دوره از رقابت‌های جهانی  از آن خود کرد.

 مهدی صابری ورزشکار شاخص اصفهانی و عضو تیم دو و میدانی کارگران کشور  نیز توانست مدال طلای پرتاب وزنه مسابقات دو و میدانی کارگران جهان را به خود اختصاص دهد؛ علی رحیمی نماینده استان اصفهان در تیم ملی کارگران ایران نیز مقام نخست مسابقات کاراته در وزن منفی 67 کارگران جهان را کسب کرد.

فاطمه نصری دو مدال نقره در رشته‌های دو 800 متر زنان و دو 5000 متر در مسابقات جهانی اسپانیا را کسب کرد، فرشاد دادفر پس از کسب سه مدال طلا، در دو رشته شنای 200 متر مختلط انفرادی و 4 در 50 تیمی نیز دو مدال نقره هم به دست آورد.

مهسا کردی‌پور و رقیه حق‌شناس هم مدال نقره تیمی  رشته تنیس روی میز بانوان کارگر جهان را از آن خود کردند، مهسا کردی‌پور همچنین  در تنیس دوبل انفرادی نیز به مدال نقره دست یافت.

سه مدال نقره هم به ورزشکاران زن و مرد استان اصفهان در تیم ملی جود کارگران کشور رسید، مهشید آرپناهی در وزن 78 کیلوگرم، حمیدرضا پاپی در وزن 60 کیلوگرم، حمیدرضا سجادی‌فر در وزن 100 کیلوگرم در رشته جودو سه مقام نقره جهان را توانستند کسب کنند.

فرشاد دادفر در شنای 100 متر کرال پشت، 100 متر پروانه و شنای 4 در 50 تیمی  3 مدال برنز به مجموع مدال‌های خود اضافه کرد، وی در این دوره از رقابت‌های جهانی  موفق به کسب 7 مدال  شده است، همچنین رقیه حق‌شناس مقام سوم تنیس روی میز جهان را کسب کرد؛ فاطمه نصری نیز مدال برنز مسابقات دو و میدانی 4 در 400 متر  را از آن خود کرد.

در پایان بازی‌های جهانی کارگران در تورتوسای اسپانیا، ورزشکاران ایران موفق به کسب 61 مدال طلا، 48 مدال نقره و 29 مدال برنز شدند و در مجموع به 138 مدال دست یافتند.

این در حالی است که در دوره قبلی این بازی‌ها ایران موفق به کسب 25 مدال طلا شده بود و در این دوره  از رقابت‌ها با شکسته شدن رکورد مدالی، بهترین نتیجه تاریخ ورزش کارگران ایران در بازی‌های جهانی رقم خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد