صفحه اصلی » اجتماعی » رابطه رعایت نکردن عفاف و حجاب و طلاق از زبان مدیرکل بهزیستی

رابطه رعایت نکردن عفاف و حجاب و طلاق از زبان مدیرکل بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: هرکجا فضاهای حریم‌های شخصی را رعایت نکردیم و در اختیار دیگران قراردادیم، بنیاد خانواده سست شده است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

مرضیه فرشاد در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان این‌که به چند دلیل معتقد به حجاب هستیم، اظهار کرد: دلیل اول، رعایت حجاب تکلیف دین است، شاید حجاب خواسته شغل من نباشد اما تکلیف انسانی است و در جایگاه بندگی به موظف به انجام آن هستیم.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: دومین دلیل این است که، حجاب جزء قوانین کشور ما محسوب می‌شود، حتی اگر فردی در ایدئولوژی خود اعتقادی به حجاب نداشته باشد رعایت قانون لازم است؛ بازدارندگی از آسیب‌های اجتماعی، سومین دلیل برای رعایت حجاب است.

وی ادامه داد: حتی فردی در ایران زندگی نکند برای حضانت از خود و پیشگیری از هر گونه آسیب، باید حریم و حدود مشخصی را رعایت کند که یکی از راه‌های آن رعایت عفاف و حجاب است.

فرشاد با اشاره به وظایف مسئولان در خصوص حجاب بیان کرد: هر مسئولی با توجه به شرایط دستگاه و سازمان خود پیرامون موضوع عفاف و حجاب تکالیف جدایی دارد؛ اگر مسئول قضایی است، باید در حوزه بازدارندگی، اگر به‌ عنوان دستگاه بهزیستی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اگر دستگاه فرهنگی باشد باید در حوزه فرهنگی و مذهبی ورود کند.

وی با تأکید بر این‌که عفاف و حجاب مقوله‌های جدا از هم نیستند، تصریح کرد: این انسان است که باید برای خود حریمی تعریف کند و در آن راحت باشد؛ طلاق و سایر آسیب‌های اجتماعی حلقه‌های مرتبط باهم هستند و یکی از عوامل طلاق می‌تواند عدم رعایت حریم و حجاب باشد.

مدیر کل بهزیستی اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: پژوهش جدی در خصوص رابطه عدم رعایت حجاب و عفاف و طلاق نشده اما بر اساس تجربه می‌توان نتیجه گرفت که هر کجا فضاهای حریم‌های شخصی را رعایت نکردیم و در اختیار دیگران قرار دادیم، بنیاد خانواده سست شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد