صفحه اصلی » اجتماعی » تعریف متفاوتی از «حجاب» به روایت پزشکی که عاشق چادرش است

تعریف متفاوتی از «حجاب» به روایت پزشکی که عاشق چادرش است

یک پزشک متخصص گفت: چادر به دلیل پوشیدگی کامل و آزادی داخل آن کامل‌ترین حجاب است، من خودم عاشقم حجاب هستم و تا آنجایی که بتوانم سعی می‌کنم در مطب با چادر باشم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - جمعه ۱۳۹۸/۰۴/۲۱

مریم فاضلی در گفت‌وگو با صاحب نیوز در خصوص عفاف و حجاب اظهار کرد: حجاب در ایران از زمان‌های قبل از ورود اسلام بوده و بحث جدیدی نیست؛ حجاب به شکل‌های مختلف توسط زنان باستان ایرانی رعایت می‌شد و بعد از ظهور اسلام هم برای حجاب حد و حدود تعیین شد.

این پزشک در ادامه اظهار کرد: حجاب و عفاف در کنار هم هستند و حجاب فقط برای خانم‌ها نیست و مختص آقایان هم است؛ به نظر من چادر به دلیل پوشیدگی کامل و آزادی داخل آن کامل‌ترین حجاب است، من خودم عاشق حجاب هستم و تا آنجایی که بتوانم سعی می‌کنم در مطب با چادر مشغول درمان بیماران باشم.

وی افزود: دشمن به‌صورت گسترده برای برچیدن عفاف و حجاب در ایران فعالیت می‌کند که هجمه‌های اخیر حجاب در شبکه‌های اجتماعی نمونه‌ای از آن است، باید کارهای فرهنگی متعدد و برنامه‌ریزی‌شده‌ای انجام شود.

نفر اول مسابقات تفسیر قرآن کریم نیروهای مسلح سراسر کشور با تأکید بر این‎که طلاق و برخی از مشکلات اجتماعی پیامدهای بدحجابی است، بیان کرد: فعالیت صحیح رسانه‌ها در زمینه حجاب تأثیر و نقش به سزای دارند و با فیلم‌ها و برنامه‌ها برای کوکان و نوجوانان در واقع می‌توانند فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب انجام دهند.

فاضلی در پایان ادامه داد: استفاده از فضای مجازی و شبکه‌ها برای آموزش به جوانان به برنامه‌ریزی خوبی نیاز دارد؛ رعایت عفاف و حجاب توسط جوانان فعلی علی‌رغم بمباران متعدد از سوی دشمن کار فوق‌العاده‌ای است و خیلی از بحث‌های پیش‌ پا افتاده در شبکه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی‌شده است، اما در این سال‌ها مسئولان کوتاهی کرده و کار قابل قبولی در این زمینه نکردند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد