صفحه اصلی » سیاسی » بی حجابی آزادی نیست

امام جمعه موقت نایین:

بی حجابی آزادی نیست

امام جمعه موقت نایین گفت: بی حجابی آزادی نیست بلکه زن بی حجاب اسیر شهوت رانی مردهایی می شود که او را در رهگذر جنسی خود قرار می دهند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - جمعه ۱۳۹۸/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین امیر شفیعی در خطبه‌های نماز جمعه نایین در امامزاده سلطان سید علی (ع) این شهر گفت: امروز زیان‌های بسیاری از کشف حجاب در جامعه دیده می‌شود، پیشگیری از هتک حرمت‌ها و بد حجابی وظیفه همه است.

وی گفت: ۸۴ سال پیش زمانی که مردم مسلمان مشهد در مقابله با کشف حجاب رضاخان اقدام به حرکت اعتراضی کردند، به خاک و خون کشیده شدند و امروز خون آنها بر گردن ماست.

امام جمعه موقت نایین افزود: مردان و زنان مسلمان آن زمان در حمایت از اصل حجاب که تامین کننده اقتدار و عزت دینی جامعه است به پا خواستند و جان خود را در کف گذاشتند لذا نباید اجازه داد که اساس شکل گیری قیام گوهرشاد به فراموشی سپرده شود و از اهمیت آن کاسته گردد.

وی اظهار داشت: شهدای مسجد گوهرشاد بدون غسل و کفن در محلی نامعلوم دفن شدند به طوری که احتمال می‌رود محل به خاک سپردن این شهدا باغ خونی و بوستان میرزا کوچک خان در مشهد باشد.

وی گفت: در استقرار رضاخان توسط انگلیس دو خط براندازی در دستور کار قرار گرفت که شامل از بین بردن روحانیت و از بین بردن حجاب بود و این نشان می‌دهد همانقدر که روحانیت در اعتلا و ارتقای اسلام نقش دارد، حجاب هم دارای همان نقش آفرینی است.

تاکید کرد: مسؤولان و مردم هم بدانند که فقط در سایه مقاومت نتیجه بهتر به دست می‌آید، غربی‌ها قابل اعتماد نیستند و ما نباید از موضع برحق خود کوتاه بیاییم.

وی ادامه داد: باید زنان و دختران را به حفظ حجاب تشویق کنیم چرا که حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیتی است که عزت زن را حفظ می‌کند.
وی اظهار داشت: امروز استکبار جهانی و عوامل داخلی به دنبال از بین بردن ارزش‌های اسلامی هستند که خواهران و زنان ما نیز با حفظ عفاف و حجاب خود، نقشه دشمنان را برملا می‌کنند.

شفیعی در بخش دیگری با اشاره به هفته کرامت و نزدیک شدن به میلاد امام رضا (ع) گفت: آن امام بزرگوار با هجرت اجباری به ایران و با تحکیم مبانی اعتقادی شیعه، برکات ارزنده‌ای برجا گذاشتند.

وی ادامه داد: به برکت امام رضا (ع) مباحث اعتقادی و علمی شیعه بسیار محکم شد و پایگاه امام و امامت در جامعه آن روز با هوشمندی معرفی گردید.

امام جمعه موقت نایین با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در باره نقش ویژه امام رضا (ع) در معرفی دین گفت: انقلاب ما میراث آن امام همام است که امید است به انقلاب حضرت ولی عصر (عج) متصل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد