صفحه اصلی » استان » سمیرم » ایرانی ها در شکل گیری و تثبیت تمدن نوین اسلامی نقش محوری دارند

معاون سیاسی سپاه اصفهان:

ایرانی ها در شکل گیری و تثبیت تمدن نوین اسلامی نقش محوری دارند

اگر بخواهیم غرب را بهتر و ریشه ای بشناسیم بهتر است ابتدا کتاب «فهم نظریه های سیاسی» اثر توماس اسپرینگز را مطالعه کنیم.

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۶ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون سیاسی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) اصفهان، شامگاه شنبه در جمع بسیجیان حوزه های شهری و روستایی در نمازخانه سپاه ناحیه سمیرم اظهار داشت: برای فهم این موضوع ابتدا باید دانست تمدن اسلامی از ابتدا تاکنون چه سیری داشته است و هم اکنون در چه وضعیتی قرار دارد.

سید جلال حسینی با یادآوری اینکه این تمدن در دوره ای کمرنگ شد و امروز وظیفه ما ساخت دوباره آن تمدن است، خاطر نشان کرد: نقشه راه ما در این مسیر، به تعبیر رهبر فرزانه مان همان الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت است که ایشان بارها درباره آن سخنرانی کرده اند.

وی مسیر رسیدن به تمدن اسلامی از نگاه رهبر انقلاب را ۵ مرحله عنوان کرد و افزود: اولین گام در این رابطه پیروزی انقلاب اسلامی و در ادامه شکل گیری نظام اسلامی بود.

به گفته وی، بعد از این دو مرحله شکل گرفتن حکومت یا دولت اسلامی و سپس جامعه اسلامی مطرح است که امروز، ایران اسلامی در این دو محور فعال است و تلاش می کند.

معاون سیاسی سپاه استان اصفهان، تمدن نوین اسلامیِ اختصاصی ایرانی ها را پنجمین و آخرین گام در رسیدن به همان هدف مورد نظر رهبر معظم انقلاب برشمرد و گفت: کار و تلاش جهادی و شبانه روزی همگانی همراه با بصیرت افزایی برای نیل به این هدف نیاز است.

وی تصریح کرد: در یک دولت اسلامی سه ویژگی باید وجود داشته باشد که اولین آن اعتقاد حاکمان به پیاده شدن احکام اسلامی و در ادامه امکان پیاده سازی همان احکام در جامعه است.

به گفته حسینی، سومین گام در این خصوص هدف گذاری برای پیاده سازی احکام اسلامی در جامعه است که باید توسط دولت یا حکومت اسلامی دنبال شود.

استاد علوم سیاسی دانشگاه با بیان اهمیت شناخت غرب و فرهنگ و تمدن این بخش از مردمان کره زمین اضافه کرد: اگر بخواهیم غرب را بهتر و ریشه ای بشناسیم بهتر است ابتدا کتاب «فهم نظریه های سیاسی» اثر توماس اسپرینگز را مطالعه کنیم.

تحلیلگر مسایل سیاسی با بیان اینکه غرب در دوره ای به دنبال این بوده که دین را منزوی کند و برای این کار به دوره سوفیست هایی مانند گُرگیاس عقلبگرد می کند.

حسینی با اشاره به اینکه ما در مسیر انقلاب اسلامی با جریانی پیچیده و مرموز مواجه هستیم که پشت سر خودش تاریخی طولانی دارد ادامه داد: غرب برای خود تمدنی بنا کرده و مدعی توسعة جامع پایدار، جهانی سازی و حتی رهبری جهان است.

وی اظهار داشت: همین عوامل و بیشتر از آنها و همچنین نفس قیام و انقلاب اسلامی به رهبر امام راحل (ع) که مبنایی دینی و اندیشه ای داشت امروز در برابر خود تمدن و اندیشه ای را می بیند که به قرن ها قبل از فلاسفه خود همچون ارسطو و افلاطون باز می گردد و برای اینکه تنها مادی و اومانیستی، آن اندیشه را که پایبندی به اصول و اخلاق ندارد دنبال می کند.

معاون سیاسی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) اصفهان در ادامه با اشاره به آیه ۵۴ سوره فرقان افزود: این آیه اشاره به جهاد کبیر دارد و در آن بر اطاعت نکردن از دشمن تاکید شده است.

وی تاکید کرد: دشمنان تنها به دنبال توطئه و تحریم هستند و آیاتی از سوره توبه به بدعهدی آنان اشاره شده است.

حسینی بار دیگر تاکید کرد: شناخت شرایط امروز نیازمند مطالعه تاریخ است.

الف/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد