صفحه اصلی » سیاسی » دکه مطبوعات | روزنامه‌ای که پایش را از گلیمش درازتر کرد و برای حقوقدانان معرفی شده به شورای نگهبان خط و نشان کشید

دکه مطبوعات | روزنامه‌ای که پایش را از گلیمش درازتر کرد و برای حقوقدانان معرفی شده به شورای نگهبان خط و نشان کشید

در پایش روزنامه های صبح امروز مباحثی چون برگشت ظریف به چهار سال قبل و محدودیت تردد وی در آمریکا و نشست وزرای امور خارجه در بروکسل به همراه اقدام عجیب روزنامه اعتماد به چشم خورد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان از سوی رهبر معظم انقلاب در اغلب روزنامه‌های بازتاب داشته است. اظهارات ظریف درباره امضای مجدد برجام درصورتی‌که دوباره به چهار سال پیش برگردد در جریان سفر به آمریکا و همچنین محدودیت تردد برای وی از سوی وزارت خارجه آمریکا در روزنامه‌های امروز با واکنش همراه است. همچنین نشست بی‌حاصل و تکراری وزرای خارجی ۲۸ کشور در بروکسل درباره برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا بازتاب یافته است.

پایش روزنامه‌های اصولگرا نشان می‌دهد که واکنش‌ها به اظهارات وزیر خارجه ایران در بدو ورود به نیویورک و تأکید بر این نکته که اگر چهار سال قبل برگردد حتماً بازهم برجام را امضا خواهد کرد با تیترهایی چون «حصار «شش‌چهارراه» نیویورک برای دیپلماسی ظریف!»، «ظریف علیه ظریف»، «تجربه‌های تلخ» و «تقویت آب‌نبات فروش‌ها» بازتاب داشته است. نشست بی‌نتیجه و پرمدعای اروپایی‌ها در بروکسل نیز از دیگر سوژه‌های روزنامه‌های اصولگرا است. توییت نژادپرستانه ترامپ علیه رنگین‌پوستان آمریکایی هم در روزنامه‌های قدس، حمایت، صبح نو و جوان با واکنش همراه بوده است. بخورد قوه قضایی به خودروسازان متخلف و دستورالعمل آیت‌الله رئیسی برای حفظ کرامت انسانی در دستگاه قضا و همچنین مبارزه با مفسدین دستگاه‌های دولتی از دیگر موضوعاتی است که در روزنامه‌های حمایت، جوان، خراسان، وطن امروز و عصرایرانیان اشاره‌شده است.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که اعمال محدودیت‌های تردد برای ظریف در آمریکا در روزنامه‌های ایران، آفتاب یزد، شرق، آرمان و اطلاعات بازتاب داشته است. عمداً روزنامه‌های اصلاح‌طلب برای توجیه این اقدام آمریکا تیتر «ترس امریکا از دیپلماسی ظریف» پوشش داده‌اند. کنترل تورم و سقوط قیمت دلار نیز در روزنامه‌های ایران، سازندگی، هفت صبح، اعتماد و ابتکار محور است. واکنش به نشست بروکسل نیز در روزنامه‌های سازندگی، آفتاب یزد، اعتماد، ابتکار و دنیای اقتصاد شاهد هستیم. همچنین موضوعات مرتبط با اقدامات قوه قضایی در برخورد با مفسدین اقتصادی و اداری و تخلف خودروسازها و همچنین دستورالعمل حفظ کرامت انسانی در دستگاه قضا در اغلب روزنامه‌های اصلاح‌طلب بازتاب داشته است اما روزنامه اعتماد به مدیرمسئولی الیاس حضرتی در اقدامی عجیب از مجلس خواسته است تا رأی به عدم‌پذیرش حقوقدانان معرفی‌شده به شورای نگهبان دهند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد