صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » پیگیری کارهای بر زمین مانده، وظیفه محوله رهبر انقلاب به بسیج اساتید

پیگیری کارهای بر زمین مانده، وظیفه محوله رهبر انقلاب به بسیج اساتید

رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور گفت: یکی از وظایفی که مقام معظم رهبری برای بسیج اساتید در نظر گرفته‎اند برداشتن کارهای روی زمین مانده است، یکی از موضع‎‏گیری‎های بسیج در این رابطه ایجاد کارگروه‎های علمی مسئله محور است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۰ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۷

علیرضا پارسا در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: گام دوم انقلاب نشان دهنده بلوغ، رشد و جهت انقلاب است؛ گام دوم مطرح شده توسط مقام معظم رهبری هر چند که ناظر به جوانان است، اما در واقع کل نظام را در بر می گیرد و جوانان موتور پیش رانش نظام هستند.

رئیس بسیج اساتید سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور کشور افزود: بسیج اساتید یکی از رکن‎هایی است که می‎تواند در تحقق گام دوم انقلاب مؤثر باشد، هم به لحاظ بخش منابع انسانی که ساخت جوانان است و در حرکت بخشی و جهت بخشی و رشد می‎تواند مؤثر باشد.

وی ادامه داد: اساتید بسیجی افسران جنگ نرم هستند، به معنی آن‎چه مقام معظم رهبری بیان کردند هم به لحاظ آماده کردن نیروی انسانی و هم به لحاظ حرکت در جهت اعتلای معنوی و شکوفایی علمی که شاید یکی از شاخصه‎های مهم این بیانیه است و بحث پژوهش و بحث علم در دانشگاه‎ها محقق می‎شود، بسیج اساتید این همه دانشجو را به حرکت در آورد و تحول ایجاد کرد.

پارسا خاطر نشان کرد: یکی از نمونه‎های بارز اساتید بسیجی، حرکت استاد شهید شهریاری بود؛ ویژگی اصلی این شهید بسیجی بودن اوست که توانست این حرکت را ایجاد کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تصریح کرد: یکی از وظایفی که مقام معظم رهبری برای بسیج اساتید در نظر گرفته‎اند برداشتن کارهای روی زمین مانده است، یکی از موضع‎‏گیری‎های بسیج در این رابطه ایجاد کارگروه‎های علمی مسئله محور است که در دل آن‎ها ایجاد اندیشکده‎ها نهفته است.

وی در همین رابطه گفت: در پژوهشگاه‎ها تحقیق صورت می‎گیرد ولی در اندیشکده‎ها که در حال حاضر بعضی از آن‎ها فعال است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور افزود: اساتید نقش اصلی را در ساخت حرکت علمی جامعه دارند که در ابتدا ساخت دانشجو است، به عنوان گروه مرجع که می‎تواند جهت دهنده و حرکت دهنده باشد و معین کننده ویژگی‎هایی که باید سراغ آن‎ها رفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‎های بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور گفت: از موضع و دیدگاه دانشگاه پیام نور، مهم‎ترین کارهای مد نظر بسیج اساتید کشور، شناسایی مشکلات جامعه و مسائل علمی مختلف و ارائه راه حل است و این‎که بتوانند اندیشکده‎های مسئله محور ایجاد کنند تا در نهایت بتوانند برای مشکلات راهکار ارائه دهند و جامعه و مسئولان از این فعالیت منفعت ببرند.

پارسا ادامه داد: بسیج اساتید در مسائل فرهنگی، طرح اعتلا را مطر ح کرده و در مسائل مختلف چندین کار صورت گرفته که یکی از آن‎ها مسجد محوری است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در پایان ابراز داشت: پیام نور استان اصفهان 110 نفر عضو علمی دارد که 320 نفر عضو بسیج هستند و 300 نفر عضو رسمی بسیج هستند سایر اعضا هم به صورت مدعو فعالیت دارند؛ بهتر است مسئولان کشوری و استانی از ظرفیت علمی این اساتید استفاده کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد