صفحه اصلی » اقتصادی » پرونده 60 فعال اقتصادی ارزی و ریالی اصفهان بر روی میز بانک مرکزی

پرونده 60 فعال اقتصادی ارزی و ریالی اصفهان بر روی میز بانک مرکزی

نشست معاونین بانک مرکزی جموری اسلامی ایران با فعالان اقتصادی استان اصفهان در دو بخش ارزی و ریالی برای بررسی پرونده 60 فعال اقتصادی در اصفهان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مسعود گلشیرازی در نشست معاونین بانک مرکزی جموری اسلامی ایران با فعالان اقتصادی استان اصفهان اظهارکرد: اتاق بازرگانی بیش از 60 پرونده فعالان اقتصادی استان اصفهان در دو بخش ارزی و ریالی را به اطلاع رییس کل و  معاونین بانک مرکزی رسانده تا اقدامات لازم برای حل این پرونده ها انجام شود.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان وظیفه اتاق بازرگانی را جمع آوری دیدگاه و نظرات فعالان اقتصادی در بخش های مختلف از جمله موضوعات بانکی عنوان کرد و گفت: رویکرد اتاق بازرگانی اصفهان، جمع آوری نظرات به صورت جامع برگرفته از دیدگاه همه بخش های اقتصادی باشد تا شاهد اثرگذاری آن در جامعه هدف اقتصادی باشیم.

وی با انتقاد از عملکرد برخی از بانکهای عامل در ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی عنوان کرد: متاسفانه برخی از بانک ها از ناآگاهی فعالان اقتصادی سواستفاده می کنند و قراردادها یک طرفه و بدون در نظر گرفتن منافع طرف مقابل تنظیم می کنند و فعال اقتصادی به دلیل  شرایط سخت مجبور به قبول این شرایط یک طرفه هستند.

گلشیرازی  خواستار شفاف سازی قوانین و مقررات بانکی در دو حوزه ریالی و ارزی شد و گفت: اغلب فعالان اقتصادی خواستار فعالیت شفاف و روشن در حوزه اقتصادی هستند و حساب برخی از افراد سودجو  از فعالان اقتصادی واقعی باید جدا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار برقراری رابطه برد – برد بین بانک ها و فعالان اقتصادی شد و تاکید کرد: بیش از یک دهه گذشته رابطه بانکها و فعال اقتصادی مبتنی بر  انتفاع دو طرف بود ولی در سال های گذشته این رابطه یک طرفه به نفع بانک ها شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد