صفحه اصلی » تولیدی » مشکلات کشور با روحیه انقلابی حل می‌شود

مشکلات کشور با روحیه انقلابی حل می‌شود

امام جمعه نایین: مشکلات کنونی کشور با روحیه و اقدام انقلابی برطرف شده و رابطه و مذاکره با اروپا و آمریکا کمترین تاثیر در رفع آن‌ها دارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸ - جمعه ۱۳۹۸/۰۴/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نایین با تبریک سالروز تأسیس شورای نگهبان به ولی امر مسلمانان و خدمتگزاران در نهاد شورای نگهبان، افزود: اعضای شورای نگهبان با تلاش بی وقفه همچون سدی محکم در برابر توطئه‌های دشمنان ایستاده و خدمات بسیاری را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه کرده است.

وی اظهار داشت: نظارت شرعی و قانونی بر قوانین و مقررات، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات و همه پرسی‌ها از وظیفه‌های اصلی نهاد مقدس شورای نگهبان است که در عرصه انتخابات نیز کار پالایش مردم را بر عهده دارند.

خطیب جمعه نایین گفت: انتخابات در نظام مقدس بیانگر دموکراسی و مردم سالاری دینی است که افرادی با تخصص بالا وارد این عرصه شوند زیرا تعهد و تخصص دو بال اصلی نمایندگی است و باید افراد سالم وارد عرصه نمایندگی شوند.

حجت الاسلام سجادی ادامه داد: شورای نگهبان یادگار ارزشمند امام راحل است و این نهاد از ارکان مهم جمهوری اسلامی بوده که خدمات ارزشمند و قابل توجهی در طول ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی ارائه داده است.

وی گفت: رمز موفقیت شورای نگهبان در اتصال به ولایت فقیه است و احکام و دستورات آن بوسیله ولی امر مسلمانان جهان امضا می‌شود.

سجادی در بخش دیگری گفت: مشکلات کنونی کشور با روحیه و اقدام انقلابی برطرف شده و رابطه و مذاکره با اروپا و آمریکا کمترین تاثیر در رفع آن‌ها دارد.

حجت الاسلام سجادی افزود: دوستی با آمریکا و اروپا از سوی کشور ایران و دیگر کشورها بارها آزموده شده، در نمونه جدید پس از مذاکره بین روسای جمهوری آمریکا و کره شمالی، تحریم های بیشتری علیه کره شمالی وضع شد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با امامان جمعه کشور، گفت: پس از خروج آمریکا از برجام اروپایی ها ۱۱ تعهد به ایران دادند، اما با گذشت یکسال از آن زمان به هیچکدام عمل نکرده اند، همانطور که رهبری فرمودند وزیر امور خارجه در عرصه دیپلماسی تلاش های ارزنده و قابل تقدیری دارند، اما نیاز است در برخورد با اروپایی ها شجاعانه تر عمل شود.

وی به تشریح اقدام انقلابی پرداخت و گفت: اقدام انقلابی یعنی پایبندی به اصول و ارزش های انقلاب اسلامی، اقدام شجاعانه و هوشمندانه اما این موضوع به معنای تندروی نیست.

خطیب جمعه نایین به هزینه های بسیاری که مردم ایران برای دفاع از کشور و نظام اسلامی پرداخته اند هم اشاره کرد و گفت: مردم برای بدست آوردن این عزت خون های بسیاری داده‌اند تا این قدرت بازدارندگی بوجود آمده است.

امام جمعه نایین به چهلمین سالگرد برگزاری نمازجمعه هم اشاره کرد و گفت: نماز جمعه محل اجتماع و عبادت است، این تجمع های انقلابی و اسلامی برکات بسیار زیادی داشته که دشمنان هم به آن معترف هستند.

وی افزود: تعابیر قرآن کریم در خصوص نماز جمعه و روایتهای اسلامی نشان از جایگاه والای این فریضه الهی دارد و مسئولان باید تدابیر لازم و جدی برای ترویج این امر الهی در جامعه اتخاذ کنند.
وی ادامه داد: نماز جمعه تنها مکان برای بیان الزامات دینی و ارائه مباحث روز است و می‌توان از آن برای تحت تأثیر قرار دادن جهان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد