صفحه اصلی » اجتماعی » ساماندهی 458 هزار صندوق صدقه در اصفهان

ساماندهی 458 هزار صندوق صدقه در اصفهان

کمیته امداد استان اصفهان از ابتدای سال جاری طرحی برای جمع‌آوری تعدادی از صندوق‌های صدقه معابر که در محل‌های کم تردد و همچنین در معرض خطر سرقت قرار دارند، در دست اجرا دارد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا متین پور با اشاره به گسترش روزافزون فناوری‌های ارتباطی و روش‌های الکترونیکی پرداخت در کشور، گفت: این نهاد نیز هم‌راستا با جدیدترین تحولات روز در این زمینه سامانه‌های گوناگونی برای تسهیل مشارکت مردم در امر خیر و احسان ایجاد کرده است و راهبرد کمیته امداد در همه زمینه‌ها و به‌ویژه جمع‌آوری کمک‌های مردمی حرکت به سمت گسترش روش‌های الکترونیکی و غیرحضوری است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 458 هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در معابر، اماکن عمومی و منازل شهروندان اصفهانی توزیع‌شده است، گفت: از ابتدای سال جاری طرحی برای ساماندهی تعدادی از صندوق‌های معابر که در محل‌های کم تردد و همچنین در معرض خطر سرقت قرار دارند، آغازشده است.

وی افزود: به‌جای این صندوق‌ها یک تابلوی اطلاع‌رسانی در رابطه با روش‌های الکترونیکی و غیرحضوری پرداخت صدقه و سایر کمک‌ها نصب می‌شود.

متین پور با اشاره به مهم‌ترین روش‌های الکترونیکی در دسترس عموم برای پرداخت صدقه، گفت: کد پرداخت #031*8877*، سامانه پیامکی 8877، نرم‌افزارهای سنا و سکه، سامانه پرداخت 096887 در بستر تلفن همراه و ثابت و همچنین پایگاه اینترنتی emdad.ir در بستر اینترنت در اختیار مردم نیکوکار استان اصفهان قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه کلیه هزینه‌های مربوط به تخلیه، گسترش و تعمیر و نگهداری صندوق‌های صدقه از محل بودجه دولتی کمیته امداد اصفهان تأمین می‌شود و ریالی از صدقه پرداختی توسط مردم در این زمینه هزینه نمی‌شود، گفت: الکترونیکی شدن پرداخت صدقه به صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی و همچنین افزایش سرعت انتقال کمک‌های مردمی به نیازمندان کمک می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان در انتها تأکید کرد: جمع‌آوری صدقه به روش سنتی و بر مبنای صندوق‌های فیزیکی به قوت خود باقی است و جایگزینی این صندوق‌ها با روش‌های الکترونیکی در یک روند بلندمدت دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد