صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » افزایش 15 درصدی مسافرت های نوروزی در سال 98/ ظرفیت های گردشگری برای رفع خلاء های اقتصادی موجود در کشور

افزایش 15 درصدی مسافرت های نوروزی در سال 98/ ظرفیت های گردشگری برای رفع خلاء های اقتصادی موجود در کشور

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در نوروز 98، نسبت به سال 97، میزان سفرهای نوروزی، 15 درصد رشد داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۳۱

به گزارش صاحب نیوز حسین سیستانی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان، با تأکید بر اهمیت توجه به مقوله گردشگری، گفت: باید جلسات و نشست های مستمری پیرامون مقوله گردشگری و همچنین سفرهای نوروزی در طول سال تشکیل و برنامه ها و زیرساخت های لازم بررسی و تدوین گردند.

فرماندار اصفهان بر لزوم توسعه گردشگری در شهرستان به ویژه شرق اصفهان تأکید کرد و افزود: یکی از محورهای توسعه شهرستان، استان و کشور، مقوله گردشگری، است که می تواند خلاء های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برطرف سازد.

وی تأکید کرد:  شهرداران، بخشداران و دهیاران با همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان و با توجه به رعایت تمامی اصول و معیارهای مرتبط با حوزه گردشگری و تأمین زیرساخت های لازم، نسبت به تدوین برنامه هایی در قالب طرح جامع برای منطقه شرق اصفهان و رفع موانع سرمایه گذاری جهت بهره گیری از همه ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و طبیعی شهرستان، اقدام کنند.

سیستانی با اشاره به برخی ظرفیت های خوب گردشگری در منطقه شرق اصفهان، تصریح کرد: خوشبختانه، ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری خوبی در شرق اصفهان وجود دارد که باید اقدامات لازم پیرامون احیاء و فعال کردن آنها صورت پذیرد.

وی رعایت نکات و اصول بهداشتی در طول سفر را امری مهم و ضروری دانست و عنوان کرد: برنامه ریزی های لازم در ارتباط با کنترل اصول بهداشتی و جلوگیری از بروز برخی بیماری ها، انجام شود.

سیستانی با تأکید بر اهمیت نقش صدا و سیما در معرفی ظرفیت های گردشگری شرق اصفهان، اذعان کرد: صدا و سیما در توسعه و ترویج فرهنگ گردشگری، نقش بسزایی دارد.

فرماندار اصفهان افزود: جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر در بخش ها نیز تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ و جهت بررسی و جمع بندی به جلسات آتی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ارسال شود.

الله یاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این جلسه اظهارکرد: در نوروز 98، نسبت به سال 97، میزان سفرهای نوروزی، 15 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد