صفحه اصلی » تولیدی » بحران در اصفهان و بی محلی وزارت خانه

بحران در اصفهان و بی محلی وزارت خانه

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: استان اصفهان در رابطه با موضوع آب چندین بار دچار مشکل شد، وزارت نیرو که متصدی این کار است متأسفانه بی‌تفاوت از این موضوع می‌گذرد؛ نباید بگذاریم حادثه‌ای پیش آید.

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۷ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد زمان حضور رئیس‌جمهور در اصفهان، اظهار کرد: قرار بر این بود که رئیس‌جمهور در تيرماه به اصفهان بیاید ولی به تأخیر افتاد؛  سفر وی به اصفهان  قطعی نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به وعده‌های ریاست جمهوری در سفر قبلی وی به اصفهان، تصریح کرد: مهم‌ترین قولی که به مردم اصفهان داده شد مربوط به موضوع آب بود که نتوانستیم به وعده‌هایی که دادند دست پيدا کنیم.

وی افزود: امروز زاینده‌رود که سال‌های متمادی در آن آب جاری بوده است به یک رودخانه فصلی تبدیل شده است و بعضی از مواقع در طول سال آب در آن جاری است.

وی با اشاره به وضعیت مردم در رابطه با آب شرب، افزود: حقیقتاً مردم اصفهان در تنگنا و سختی فراوان و غیرقابل تحمل در مورد آب آشامیدنی روبرو هستند؛ محلات متعددی از شهر اصفهان، شهرستان‌های فلاورجان، شاهین‌شهر، دولت‌آباد، برخوار و خمینی‌شهر آب آشامیدنی ندارند و یا ساعت‌هایی از شبانه‌روز را آب دارند.

موسوی لارگانی عنوان کرد: این بحران است به دلیل این‌که تأمین آب آشامیدنی از یک سامانه به پنج میلیون و 200 هزار نفر انجام می‌شود که ازنظر پدافند غیرعامل یک اقدام غیر کارشناسی و غیرمنطقی است.

وی افزود: این سامانه را زمانی در نظر گرفتند که جمعیت اصفهان یک‌میلیون و 5800 هزار نفر بود اما در حال حاضر جمعیت بیش از پنج میلیون و 200 هزار نفر است و دیگر جوابگو نیست و نمی‌تواند آب را تأمین کند.

سید ناصر موسوی لارگانی بیان کرد: استان اصفهان در رابطه با موضوع آب چندین بار دچار مشکل شد، وزارت نیرو که متصدی این کار است متأسفانه بی‌تفاوت از این موضوع می‌گذرد؛ نباید بگذاریم حادثه‌ای پیش آید و هزینه‌ای برای نظام ایجاد شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد