صفحه اصلی » بین الملل » دانشگاه های ایران و روسیه نشست مشترک برگزار می کنند

سفیر روسیه در ایران:

دانشگاه های ایران و روسیه نشست مشترک برگزار می کنند

سفیر روسیه از برگزاری اجلاس مشترک دانشگاه های اصلی ایران و کشورش در آینده نزدیک در یکی از شهرهای این کشور خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی در دیدار «الوان جاگاریان»، سفیر روسیه در ایران اظهار کرد: در سال های اخیر روابط متنوع هر دو کشور به ویژه بین اصفهان و سن پترزبورگ افزایش یافته است، اما این ارتباطات باید افزون بر گذشته جنبه عملی و اجرایی داشته باشد و نتایج آن محسوس تر شود.

وی ادامه داد: روابط نباید به صرف نوشته شدن بر روی کاغذ خلاصه شود، بلکه مشاهده نتایج و نمودهای آن ضروری است.

استاندار اصفهان با تاکید بر مراودات بیشتر به خصوص در بخش گردشگری، تصریح کرد: ارتقای این بخش سبب روابط عمیق تر، پایدارتر و بهتر مردم دو کشور خواهد شد و لازمه این امر تفاهمنامه های دوجانبه میان طرف های مقابل است.

رضایی یادآورشد: دو کشور در زمینه های متعدد با یکدیگر همکاری می کنند و این مراودات با برنامه ریزی بهتر می تواند گسترش یابد.

وی با اشاره به اینکه صلح طلبی و ایجاد فضای دوستی و مهربانی خواسته قلبی ماست، اضافه کرد: توسعه روابط بین ایران و کشورهای دوست و همسایه ثبات و پایداری را برای منطقه به همراه دارد.

استاندار اصفهان پیوند کشورهای ایران و روسیه در بخش سیاسی را مطلوب خواند و ادامه داد: در سایر بخش ها نیز می توان با برنامه ریزی مناسب شاهد ارتقا و توسعه ارتباطات باشیم.

وی ادامه داد: ایران و روسیه و بویژه اصفهان و سن پترزبورگ از جنبه گردشگری غنی هستند و برای حضور گردشگران در هر دو استان این کشورها باید تلاش کرد.

استاندار اصفهان به برگزاری نشست فعالان اقتصادی ایران و روسیه در اتاق بازرگانی اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم نتایج این جلسات به صورت عملی و اجرایی بتواند در رفع نیازهای دو کشور موثر باشد.

سفیر روسیه در ایران نیز به برنامه های مشترک و نشست های علمی و اقتصادی دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کرد: همایش های دوجانبه با موضوعات به صورت منظم تر و در ابعاد وسیع تر برگزار شود.

جاگاریان به ضرورت پیگیری نتایج دیدار و نشست های قبلی میان مقامات اصفهان و سن پترزبورگ اشاره کرد و گفت: پیگیر این موضوع خواهم بود تا مراودات آینده با شرایط مطلوب تری انجام گیرد.

سفیر روسیه همچنین از برگزاری اجلاس مشترک دانشگاه های اصلی ایران و کشورش در آینده نزدیک در یکی از شهرهای این کشور خبر داد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد