صفحه اصلی » سیاسی » از عبور از اسلام تا خوش رقصی برای شاه سعودی/ بزرگ ترین جنایت مجاهدین خلق علیه ملت ایران چه بود؟

بازخوانی پرونده انحراف منافقین؛

از عبور از اسلام تا خوش رقصی برای شاه سعودی/ بزرگ ترین جنایت مجاهدین خلق علیه ملت ایران چه بود؟

سازمان مجاهدین خلق، سال 1344 با یک رویکرد ملی-مذهبی ایجاد شد و هدف آن مبارزه مسلحانه با رژیم پهلوی بود، اما در طول مسیر، این سازمان دچار انحراف شد و این روند تا جایی ادامه داشت که سال 1352 به این نتیجه رسیدند که اسلام دیگر به درد نمی خورد!

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۴ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛پنجم مردادماه، سالروز حمله گروهک مجاهدین خلق که مردم ایران آن را با عنوان منافقین می شناسند، با کمک تجهیزات اهدایی صدام حسین و حزب بعث عراق به ایران است که با پاسخ سخت ایران روبرو شد و تنگه چهارزبر که تبدیل به گورستان این گروهک ضدانسانی و ضد ایرانی تبدیل شد.

به همین بهانه به سراغ حمید باقری، یکی از تحلیلگران سیاسی رفتیم تا در مورد چرایی ایجاد این گروهک، انحرافات، جنایات و وضعیت فعلی آن به گفت و گو بنشینیم.

*چرا سازمان مجاهدین خلق در ایران به وجود آمد و دلیل انحراف آن از مبانی اولیه خود چه بود؟

سازمان مجاهدین خلق، سال 1344 با یک رویکرد ملی-مذهبی متمایل به آقایان شریعتی، بازرگان و آیت الله طالقانی ایجاد شد و هدف آن مبارزه مسلحانه با رژیم پهلوی بود. اما در طول مسیر این سازمان دچار انحراف شد و این روند تا جایی ادامه داشت که سال 1352 به این نتیجه رسیدند که اسلام دیگر به درد نمی خورد. تقی شهرام در همین رابطه در صحبتی می گوید«اسلام را از هرجا وصله علمی زدیم پاره شد» و لذا به سمت  مارکسیست حرکت کردند.

اسلام هرکجا با یکی از مکاتب و «ایسم» های غربی پیوند خورده است، التقاط به وجود آورده است و این التقاط بسیار خطرناک تر از خود مکاتب غربی خواهد بود، زیرا تحت لوای اسلام جنایات خود را پیش می برند. مجاهدین خلق با مارکسیست گره خورد و جز احزاب التقاط رادیکال شد و تنها در قالب نافرمانی مدنی مبارزه نمی کرد و وارد فاز مبارزه مسلحانه شدند.

التقاط این سازمان پیش از انقلاب برای امام خمینی(ره) مشخص شد و پس از انقلاب به طور کامل خودشان را نشان دادند؛ این سازمان با این رویکرد غلطی که داشتند دست به جنایت زدند.

*این سازمان چه جنایت هایی علیه مردم ایران انجام داد؟

در تاریخ بعد از انقلاب، این ها 30 خرداد 1360 دست به سلاح شدند و بسیاری از انسان های بی گناه را در تهران به آتش بستند، هر کسی که شاخصه ای از انقلابی گری را داشت ولو در حد یک ریش و مسجد رفتن، آن ها را به گلوله بستند.

این سازمان جنایات هولناکی علیه روحانیون و پاسدارانی که به انقلاب وفادار بودند انجام دادند، این ها در یک نمونه کاری با سه پاسدار کردند که انسان با حیوان انجام نمی دهد؛ پوست این عزیزان را زنده زنده کندند و بر روی بدن آن ها آب جوش ریختند و بلاهای بسیاری بر سر آن ها آوردند. در جنایتی دیگر وارد خانه ای شدند و بر سر سفره افطار سر پدر خانواده را جلوی چشمان فرزندانش بریدند.

*تاریخ مبارزه علنی این گروهک با انقلاب اسلامی و مردم به کی برمی گردد؟

منافقین از این دست جنایات زیاد داشتند، 30 خرداد سه روز پس از رای عدم کفایت بنی صدر بود که وارد این فاز شدند و علیه مردم و انقلابیون آن جنایت ها را انجام دادند، چهار نفر از بهترین امام جمعه های ما توسط این افراد به شهادت رسیدند.

پس از آن که چهره این افراد برای مردم برملا شد، به سمت بدترین دشمن ایران و انقلاب اسلامی رفتند و برای صدام جاسوسی می کردند، بسیاری از عملیات ها به دلیل همین جاسوسی منافقین ضربه خوردیم. مجاهدین خلق ایرانی بوده و بر زبان فارسی مسلط بودند، شنود بسیسم ها، تخلیه تلفنی، گرا دادن به صدام و آمریکایی ها و بمب گذاری ها تنها گوشه ای از جنایات این ها در زمان دفاع مقدس در حمایت از رژِم بعث عراق بود.

*به جنایت های متعدد این سازمان اشاره کردید، بزرگ ترین جنایت این سازمان علیه کشورمان چه بود؟

مهم ترین اقدام این سازمان علیه جمهوری اسلامی، حمله به خاک ایران تحت عنوان یک ارتش متخاصم در سال 1367 و تلاش برای تصرف خاک کشور بود که بدترین جنایتی است که علیه وطن خود می توان انجام داد.

امید این ها این بود که چون ایران قطعنامه را پذیرفته است، از لحاظ نظامی ضعیف شده است و به راحتی شکست می خورد اما برخلاف این تصور غلط و به یاری خداوند در تنگه مرصاد گیر افتادند و با حضور شهدای بزرگی مانند صیاد شیرازی و حضور رزمندگان اسلام شکست خوردند.

 *بسیاری در رابطه با مجاهدین خلق به روابط آن ها با رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای عربی اشاره می کنند، آیا واقعا این گروهک اینگونه در دامان دشمنان ایران است؟

در ارتباط این سازمان با آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی شکی وجود ندارد، یکی از ویژگی ها این سازمان تشکیلاتی عمل کردن است، این سازمان برعکس دیگر اپوزیسیون ها تشکیلات منظمی دارد و لذا بهتر می توانند تخلیه تلفنی کنند، اطلاعات کسب کنند و جاسوسی کنند.

منافقین ایرانی هستند، هم ایران را کامل می شناسند و هم به بهترین صورت فارسی صحبت می کنند و لذا می توانند بهترین اطلاعات را نیز به دشمنان بدهند.

* خرابکاری های این سازمان علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران در سال های اخیر هم داشته است؟

در بحث فتنه سال 88، دست این ها به طور کامل رو شد و به طور علنی اعلام کردند ما توان آموزش اغتشاشات داریم و در فضای نت آموزش های نافرمانی های مدنی و مقابله سخت با نیروهای انقلاب را آموزش می دادند.

*در رابطه با اسرائیل، مدرک کافی برای ارتباط با آن ها وجود ندارد؛ این را جگونه ارزیابی می کنید؟

همین قدر که صهیونیست ها از این ها دفاع می کنند نشان می دهد که این ها با صهیونیست ها در ارتباط هستند اما به دلیل اینکه می دانند ایرانیان دید خوبی به رژیم اشغالگر قدس ندارند، این را علنی نمی کنند، اما در زمینه سعودی ها به صورت علنی پول دریافت کردند و چندین بار هم دیدار داشتند. این گروه چون تشکیلات قوی داشتند، سر به آخورهای مختلفی هم دارند و با همه دشمنان مردم ایران ارتباط برقرار کرده اند.

*تشکر بابت وقتی که به ما اختصاص دادید.

خواهش می کنم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد