صفحه اصلی » مذهبی » احیا موقوفه مرحوم ملأ باشی به ارزش هفت میلیارد و پانصدمیلیونی در فلاورجان

احیا موقوفه مرحوم ملأ باشی به ارزش هفت میلیارد و پانصدمیلیونی در فلاورجان

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فلاورجان گفت: یک قطعه زمین زراعی موقوفه را باهدف اجرای امینانه نیات واقفان نیک‌اندیش و صیانت از حقوق موقوفات در فلاورجان رفع تصرف و احیا شد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۴ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد آزادگی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موقوفه ورثه مرحوم ملأ باشی که در 28 دی 1380 توسط خانم‌ها زهرا، عذرا، صدیقه و طاهره ملاباشی فرزندان مرحوم حاج‌آقا صادق ملاباشی و خانم فاطمه الفت فرزند محمدباقر الفت وقف شده بود باهدف اجرای امینانه نیات واقفان نیک‌اندیش و صیانت از حقوق موقوفات در فلاورجان رفع تصرف و احیا شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فلاورجان گفت: ارزش این موقوفه که شش‌دانگ یک قطعه زمین زراعی واقع در صحرای اشترجان فلاورجان، بیش از هفت میلیارد و پانصد میلیون ریال است.

وی افزود: شناسایی و احیای موقوفات ازجمله برنامه‌های مهم سازمان اوقاف به شمار می‌رود و یکی از مهمترین اولویت‌های اوقاف، حفظ منابع وقف و عمل بر اساس نیت واقفان است

آزادگی با بیان اینکه موقوفه ورثه مرحوم ملأ باشی فاطمه الفت به مساحت پنج هزار متر مربع برای امور حسینیه و مسجد امام حسین (ع) شهر اشترجان وقف شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون هم بعد رفع تصرف و احیا این زمین زراعی به اجاره واگذار می‌شود و درآمد مذکور از این زمین برای اجرای نیت واقفان مورداستفاده قرا می‌گیرد.

وی ادامه داد: فرآیند رسیدگی برای احیا این موقوفه از ابتدای سال 93 شروع شده و در سال 98 رفع تصرف و احیا شد؛ تولیت این موقوفه با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فلاورجان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99