صاحب نیوز

اصفهان+-+فرماندار

فرماندار اصفهان:

پروژه جدیدی در اصفهان کلنگ زنی نمی شود/ رشد 28 درصدی بودجه جاری اصفهان نسبت به سال گذشته

فرماندار اصفهان با اشاره به رشد 28 درصدی بودجه جاری اصفهان نسبت به سال گذشته، گفت: در سال جاری پروژه جدیدی در شهرستان نخواهیم داشت و پروژه های ناتمام گذشته تکمیل می شوند.

کدخبر: 962257
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ @ ۱۰:۱۹


به گزارش صاحب نیوز؛ حسین سیستانی در کمیته برنامه ریزی شهرستان به منظور بررسی و تصویب پروژه های پیشنهادی و تعیین اعتبارات مورد نیاز دستگاه های اجرایی از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال 98، با بیان اینکه قانون بودجه امسال متناسب با شرایط سیاسی و اقتصادی کشور دستخوش تغییراتی شده است، اظهار کرد: بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی باتوجه به تحریم های ظالمانه موجود و محدودیت های درآمدی ناشی از کاهش فروش نفت، به گونه ای باید توزیع و مدیریت شود که در پایان سال با کسری بودجه مواجه نشویم.

فرماندار اصفهان از افزایش 40 درصدی اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته، خبر داد و گفت: امسال، مجموعا 765 میلیارد ریال به شهرستان اصفهان تخصیص یافته که این بیانگر رشد 40 درصدی اعتبارات شهرستان در سال جاری است.

وی افزود: امسال، این میزان اعتبار (765 میلیارد ریال) در قالب 383 پروژه تعریف شده است که بیشترین میزان اعتبار به اداره نوسازی مدارس به دلیل نیاز ضروری واحدهای آموزشی، تخصیص یافته است.

سیستانی با بیان اینکه همه ساله در قانون بودجه، الزاماتی نیز لحاظ می گردد، افزود: براساس این الزامات، محدودیت هایی جهت تقسیم و توزیع بودجه وجود دارد که این فرآیند با مشارکت سازمان برنامه و بودجه، ، استانداری، فرمانداری و مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی و باتوجه به محدودیت های مختلف، منابع موجود و انتظارات و تقاضاهای متعدد، محقق شده است.

وی به حجم بالای تقاضا و درخواست دستگاه ها و منابع مالی محدود، اشاره و خاطرنشان کرد: حجم تقاضاها و درخواست دستگاه های اجرایی شهرستان برای پیش بینی اعتبارات در مواردی 5 تا 10 برابر بود که امری کاملا منطقی است، اما متأسفانه تخصیص اعتبارات باتوجه به منابع موجود و شرایط حاکم بر کشور بوده است.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه اولویت اصلی ما در تقسیم و توزیع اعتبارات، تکمیل و اتمام پروژه هایی است که با این میزان اعتبار تکمیل می شوند، تصریح کرد: ما در سال جاری پروژه جدیدی در شهرستان نخواهیم داشت و پروژه های ناتمام گذشته تکمیل می شوند که باید همکاری لازم در این زمینه صورت پذیرد.

سیستانی با اشاره به رشد 28 درصدی بودجه جاری اصفهان نسبت به سال گذشته، عنوان کرد: امیدواریم با وجود محدودیت های موجود، امسال در حوزه بودجه جاری با مشکلات کمتری مواجه شویم.

وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم در سال جاری، خاطرنشان کرد: در سال جاری، رویکرد دستگاه های اجرایی و مدیران باید به گونه ای باشد که علاوه بر جلب اعتماد مردم، امیدآفرینی و نشاط در جامعه افزایش یابد و زمینه برای حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی فراهم شود.

فرماندار اصفهان تأکید کرد: مدیران باتوجه به قانون بودجه و الحاقات آن، در پیشبرد پروژه ها باید از منابع ملی، ملی-استانی، منابع محلی و مشارکت مردم، جلب و جذب سرمایه گذاران و توانمندی های بخش خصوصی، استفاده کنند.

انتهای پیام/