صاحب نیوز

636342581180358975

تداوم همدلی با کودکان مناطق سیل زده در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان گفت: برپایی نمایشگاه عکس کودکان مناطق سیل زده در جشنواره، جمع آوری کمک مالی برای این کودکان و…. از جمله بخش های جنبی جشنواره برای تداوم همدلی مردم اصفهان و ایران با کودکان و مردم مناطق سیل زده است.

کدخبر: 962638
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ @ ۱۵:۴۲


به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا تابش اظهار کرد: امسال جشنواره کودک توجه ویژه ای به کودکان در مناطق سیل زده دارد و به همین سبب هم شعار امسال جشنواره «رویای کودکان سیل زده را بسازیم» است. در همین زمینه نمایش فیلم با سینما سیار از سوی انجمن سینمای جوانان ایران همزمان با روزهای برگزاری جشنواره در اصفهان در مناطق سیل زده اجرا خواهد شد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان گفت: ظرفیت اصفهان برای برپایی رویدادهای بزرگ با مختصات بین المللی بسیار بالاست و بر همین اساس می تواند قطب خلاقیت سینمای کودک و نوجوان باشد. البته این مهم باید در طول سال و با رویدادهای ویژه سینمای کودک و نوجوان تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: برپایی نمایشگاه عکس کودکان مناطق سیل زده در جشنواره، جمع آوری کمک مالی برای این کودکان و…. از جمله بخش های جنبی جشنواره برای تداوم همدلی مردم اصفهان و ایران با کودکان و مردم مناطق سیل زده است.

تابش در خصوص ویژگی های پوستر جشنواره نیز تصریح کرد: ایرانی و امروزی بودن گرافیک پوستر و نشانه‌هایی از شهر میزبان جشنواره یعنی اصفهان، دیده شدن نشاط و فانتزی کودکانه و اشاره به جهانی بودن جشنواره‌، از جمله خصوصیات این پوستر است که بعد از ده ها اتود اولیه سرانجام اتود آقای حمیدرضا بیدقی که انطباق بیشتری با شرایط جشنواره داشت، انتخاب شد.

وی ادامه داد: اشاره به اصفهان (استفاده از نقوش سقف مسجد شیخ لطف الله و نقوش چاپ باتیک)، فانتزی و شاد بودن و اشاره به جهان کودکان، جهانی بودن (اشاره به پنج قاره یا پنج حلقه المپیک)، تمثیل سینمایی تماشای تصویر از یک روزن، آسمان لاجوردین و زمین اُخرایی رنگ اصفهان و ایران و وفاداری به سنت‌های نگارگری ایرانی در نحوه ارائه پرسپکتیو و ساخت و ساز صورت‌ها، نکاتی است که در پوستر جشنواره مد نظر طراح قرار گرفته است.

دبیر سی‌ و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان استقبال هنرمندان ایرانی و خارجی برای شرکت در جشنواره کودک را خوب ارزیابی کرد و گفت: در بخش بین الملل جشنواره امسال فیلم های مشترک، اروپایی و آسیایی شرکت دارد.

وی با اشاره به این که برای مرور سینمای کشورهای همسایه هم بخش ویژه ای در نظر گرفته ایم، تصریح کرد: بخش جنبی «طلوع تفلیس» از کشور گرجستان، مرور فیلم‌های تاتارستان، شناسایی فعالان سینمایی شهرهای خواهرخوانده اصفهان و دعوت آنها به جشنواره، دعوت از میهمانان خارجی از کشورهای ایروان ارمنستان، لاهور پاکستان، کوالالامپور مالزی، گیونگجو کره جنوبی، حیدرآباد هند، سنت پترزبورگ روسیه و فلورانس ایتالیا در قالب داور کودک و نوجوان، داور بزرگسال، مدرس ورکشاپ و سخنران و تولید فیلم هایی در کشورهایی همچون‌ آلمان، اسپانیا، ژاپن و … که یک شهر را به عنوان خواهرخوانده اصفهان اعلام کرده‌اند، از جمله برنامه هایی است که در بخش بین الملل اجرا خواهد شد.

گفتنی است، سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان 28 مرداد تا چهارم شهریورماه در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/