صفحه اصلی » اقتصادی » از فروش کالای قاچاق در فضای مجازی جلوگیری شود

از فروش کالای قاچاق در فضای مجازی جلوگیری شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید یک برنامه ریزی در وزارت ارتباطات و تعزیرات انجام تا از فروش کالای قاچاق در فضای مجازی جلوگیری شود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۹

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با صاحب نیوز با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که باعث رکود موجود و تعطیل و نیمه تعطیل شدن تعداد قابل توجی از تولیدی ها و کارخانجات صنعتی شده، ورود کالای قاچاق به کشور است، اظهار کرد: متأسفانه مقدار این قاچاق زیاد است، به تازگی با توجه به بازرسی ها و جریمه قاچاق در بازار، فروش و تبلیغ این کالا در فضای مجازی رواج پیدا کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از کالاهای قاچاق، نمونه آن در کشور تولید می شود اما باز هم این کالاها در فضای مجازی تبلیغ می شود؛ در سالی رهبر انقلاب شعار آن رونق تولید گذاشتند و بر حمایت از کالا و تولید ایرانی تأکید کردند با دست خود و خرید و پخش کالای قاچاق به اقتصاد کشور ضربه می زنیم.

وی افزود: با خرید کالای قاچاق ارز از کشور خارج می شود و جوانان کشور بیکار می شوند و اشتغال برای دیگر کشورها ایجاد می کنیم؛ این ها همه ضربات سنگینی بر اشتغال و اقتصاد و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام موسوی لارگانی تأکید کرد: باید یک برنامه ریزی در وزرات ارتباطات و تعزیرات انجام تا از فروش کالای قاچاق در فضای مجازی جلوگیری شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با توضیح اینکه هنوز در برخی از فروشگاه ها کالای قاچاق به فروش می رسد، تصریح کرد: باید بازرسی ها جدی تر و جریمه ها بازدارنده تر و سنگین تر باشد؛ اکنون طبق آمار دولتی ها 12.5 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود که برای کشور ضربه سنگینی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99