صفحه اصلی » اجتماعی » دو برابر مقدار فعلی وام ازدواج هم پاسخگوی یک زندگی ساده نیست

دو برابر مقدار فعلی وام ازدواج هم پاسخگوی یک زندگی ساده نیست

نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: یک‌پنجم اعتبارات مشخص شده در برنامه ششم توسعه برای وزارت ورزش برای ازدواج و اشتغال جوانان است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با صاحب نیوز در خصوص بحث ازدواج و جوانان، اظهار کرد: ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه برای ورزش و جوانان قرار داده شد که تکلیف کردیم یک‌پنجم آن را برای ازدواج و اشتغال جوانان هزینه شود.

نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: باید نظارت جدّی بر این قانون باشد که این اعتبارات در جای خود هزینه شود؛ مجلس از قوه قضائیه درخواست کرد که هر وزارت‎خانه‌ای که فعالیت خود را در این زمینه به‌خوبی انجام نداده باشد با آن برخورد شود.

وی افزود: قانون منع بکارگیری بازنشستگان کار دیگر مجلس برای میدان دادن به جوانان بود و هر چقدر به جوانان فرصت میدان‌داری بیشتری بدهیم در زمینه اشتغال و ازدواج تسهیل داشته می‌شود؛ مسئله‌ای که بیشتر از ازدواج مهم است، برنامه‎هایی برای تحکیم خانواده است.

عضو کمیسیون اقتصادی با توضیح این‎که افزایش میزان ازدواج انجام شد امّا هر چند می‌دانیم که دو برابر مقدار فعلی هم جوابگو یک زندگی ساده نیست، ادامه داد: مجلس نسبت به بودجه‌ای که در اختیار داشت تلاش خود را کرد.

سعیدی خاطرنشان کرد: مالیات بر عایدی مسکن در طرح اولیه پیشنهاد ما بود که محل درآمد این طرح برای وام ازدواج و برای خانه اولی‌ها شود که این پیشنهاد در کمیسیون اقتصادی رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد