صاحب نیوز

minig-1000-way2pay-97-11-15-768x430

کشف 108 دستگاه ماینر در خمینی شهر

فرمانده انتظامی شهرستان از کشف 108 دستگاه ماینر قاچاق به ارزش 650 میلیون ریال خبر داد.

کدخبر: 963030
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ @ ۱۱:۴۱


سرهنگ علی جعفری‎نژاد گفت‎وگو با صاحب نیوز بیان کرد: پس از وصول اخباری مبنی بر اینکه در سه كارخانه متروكه در منطقه صنعتی شهرستان خمینی شهر توسط دستگاه های ماینر قاچاق ارز دیجیتال استخراج می شود، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر گفت: پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع یک گروه از ماموران مجرب با هماهنگی قضائی از این سه كارخانه سنگ متروكه بازدید کردند و در نتیجه این بازرسی ها تعداد 108 دستگاه ماینر که به صورت قفسه بندی با تجهیز كابل های شبكه برق، جاسازی شده بودند، کشف شدند.

وی با اشاره به اینکه ارزش دستگاه های کشف شده توسط کارشناسان 650 میلیون ریال اعلام شده گفت: در این رابطه 4 نفردستگیر که برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ جعفری‎نژاد با توضیح اینکه استفاده از این دستگاه های مذکور غیر قانونی است، اظهار کرد: استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهمان با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی تعطیل ونیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بودند که دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.

انتهای پیام/