صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای طرح ایمن کردن طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل در برخوار

اجرای طرح ایمن کردن طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل در برخوار

شبکه دامپزشکی و بسیج سازندگی شهرستان برخوار به صورت مشترک طرح ایمن کردن طیور روستایی را علیه بیماری نیوکاسل در روستاهای شهرستان اجرا می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ دکتر سید جمال الدین آل معصوم در جلسه هماهنگی اجرای طرح واکسیناسیون طیور روستائی که در محل شبکه دامپزشکی شهرستان برگزار شد، هدف از اجرای این طرح را ایمن کردن طیور روستایی دانست و اعلام کرد: شبکه دامپزشکی  و بسیج سازندگی شهرستان برخوار به صورت مشترک طرح ایمن کردن طیور روستایی را علیه بیماری نیوکاسل در روستاهای شهرستان اجرا می‌کنند.

 وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای مردادماه سال جاری اجرا می‌شود، گفت: کار اجرای طرح مذکور در سه روستای بخش حبیب آباد شهرستان برخوار توسط سه اکیپ از کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان و نیروهای بسیجی مقیم روستاها صورت می‌گیرد.

معاون شبکه دامپزشکی برخوار جمعیت طیور در روستاهای هدف در این شهرستان را بالغ بر سه هزار قطعه عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم برای انجام این طرح در برخوار انجام شده است.

آل معصوم اهمیت و نقش طیور بومی در اقتصاد خانوار روستایی را متذکر شد و ادامه داد: نیوکاسل یک بیماری حاد و تهدیدکننده است که ضمن کاهش تلفات در طیور روستایی در صورت بروز مانع سرایت و انتقال سریع بیماری به گله های صنعتی می شود.

وی ایمن‌سازی طیور روستایی با استفاده از واکسن را یکی از راه‌های موثر در کاهش بروز و انتقال این بیماری و تلفات ناشی از آن دانست.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد