صفحه اصلی » اجتماعی » 18 ساله ها مشمولان خدمت وظیفه عمومی هستند

18 ساله ها مشمولان خدمت وظیفه عمومی هستند

معاون وظیفه عمومی پلیس استان گفت : برابر ماده 2 قانون وظیفه عمومی، کلیه افراد ذکور تابع دولت جمهوری اسلامی ایران که به سن 18 می رسند در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی قرار گرفته و می بایست وضعیت خدمت وظیفه عمومی خود را روشن کنند

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۵

سرهنگ مهردادپناه پوریان در گفتگو با صاحب نیوز اظهار داشت: افراد مشمول چنانچه در مهلت های تعیین شده از سوی سازمان وظیفه عمومی نسبت به معرفی خود جهت اعزام به خدمت سربازی اقدام لازم را انجام ندهند، وارد پروسه غیبت شده و به عنوان مشمول غایب محسوب خواهند شد.

وی افزود: کلیه افراد ذکور تابع دولت جمهوری اسلامی ایران که به سن 18 می رسند در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی قرار گرفته و می بایست وضعیت خدمت وظیفه عمومی خود را روشن کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت:مشمولان در وضعیت های اعلامی ذیل مشمول غایب محسوب شده و برای آنان اضافه خدمت سنواتی بر اساس مدت غیبت منظور خواهد شد.

مشمولانی که در مهلت های تعیین شده از سوی سازمان, خود را جهت رسیدگی یا اعزام بخدمت معرفی نکرده باشند.

دانش آموزان, دانشجویان و طلاب داخل و خارج از کشور که حداکثر پس از یک سال از تاریخ ترک, انصراف, اخراج, و یا فراغت از تحصیل خود را معرفی نکرده باشند.

کسانی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل, انصراف از تحصیل, اخراج و یا فارغ التحصیل شده و حداکثر تا 6 ماه پس از ورود به 18 سال تمام خود را معرفی نکرده باشند.

مشمولینی که در تاریخ های تعیین شده برای اعزام بخدمت حضور نیابند.

مشمولانی که دارای برگ معافیت موقت بوده و ظرف مدت یک ماه پس از اتمام معافیت موقت برای ادامه روند رسیدگی خود را به وظیفه عمومی رسیدگی کننده معرفی نکنند.

متعهدین خدمت در دستگاه های غیر نظامی مشمول قانون و همچنین کارکنان پایور و پیمانی نیروهای مسلح موضوع مواد 13 و 14 و 15 قانون که حداکثر تا 6 ماه پس از رهایی از خدمت خود را جهت رسیدگی معرفی نکرده باشند.

اتباع خارجی که پس از تحصیل تابعیت ایرانی, حداکثر تا 6 ماه از تاریخ اخذ تابعیت خود را معرفی نکرده باشند.

مشمولانی که فاقد شناسنامه بوده و حداکثر تا 6 ماه پس از صدور شناسنامه خود را معرفی نکرده باشند.

مشمولانی که بدون غیبت اولیه محکوم به زندان شده و حداکثر تا 6 ماه پس از آزادی از زندان خود را معرفی نکرده باشند.

مشمولانی که در مقاطع مختلف تحصیلی بیش از سقف مجاز ادامه تحصیل داده باشند.

مشمولانی که بصورت داوطلب آزاد (متفرقه) ادامه تحصیل داده و تحصیل آنان تا بعد از موعد قانونی اعزام ادامه داشته باشد.

مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی حضوری در صورتیکه در مهلت های قانونی( که بر اساس تاریخ تولد و زمان اخذ مدرک تحصیلی آنان تعیین گردیده است)، مدارک خود را برای معرفی ارسال ننمایند.

معاون وظیفه عمومی پلیس اصفهان ادامه داد: مشمولانی که در مهلت قانونی درخواست معافیت پزشکی و یا کفالت داده و در مراحل رسیدگی پزشکی و کفالت قرار گرفته‌اند و لیکن از روی عمد و یا بدلیل قصور در پیگیری پرونده و عدم حضور در جلسات شورای پزشکی و هیئت کفالت، باعث طولانی شدن مراحل رسیدگی شده اند ، چنانچه رای شورای پزشکی یا هیئت رسیدگی کفالت، به سرباز بودن آنان صادر شود ، در اینصورت در حکم مشمولان غایب بوده و برای آنها برگ اعزام با غیبت صادر خواهد شد.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد