صفحه اصلی » اقتصادی » عده ای هنوز جنگ اقتصادی را باور ندارند

عده ای هنوز جنگ اقتصادی را باور ندارند

برخی در داخل کشورمان هنوز هم با وجود توطئه ها و برنامه های مختلف دشمنان بر علیه ملت و دولت ایران، وجود یک نبرد برنامه ریزی شده وسیع و گسترده اقتصادی و چندجانبه را باور ندارند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه در جمع هادیان سیاسی حوزه های سه گانه شهری و روستایی در سمیرم اظهار داشت: سال 1386 بود که رهبر انقلاب اعلام کردند که جنگ اقتصادی بر ما تحمیل شده است.

محمدرضا حیدری با یادآوری اینکه، 12 سال قبل ایشان به منظور تبیین راهبرد اقتصاد مقاومتی این سخنان را بیان کردند ادامه داد: رهبری سال ها قبل‎تر یعنی در سال 1375 هم به دولت وقت گفته بودند اقتصاد را از نفت جدا کنند اما آنان که خود را تکنوکرات نامیدند این امر را ناممکن می دانستند.

وی تورم 50 درصدی سال 1374 بدون جنگ و تحریم جدّی را نتیجه این نوع تفکر دانست و افزود: ثمره تداوم این مدل فکری نهادینه شدن ضدارزش هایی همچون  اشرافی‎گری، تجمل پرستی و فردگرایی در ساختار دولت های مختلف بود.

دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اساتید استان اصفهان اظهار داشت: اجرای مبانی اقتصاد اسلامی که در مقدمه سیاست‌های کلی اقتصادی آمده می‌تواند تبلوری از نظام اقتصادی اسلام را نشان دهد.

به گفته حیدری، ماده 19 سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر مسئله شفافیت و جلوگیری از فساد است که امروز شاهدیم قوه قضاییه در این بخش ورود کرده و برخورد قاطع با مفسدان را دنبال می کند.

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان در بخش دیگر سخنان خود هدف تحریم ها را تورم شدید، بیکاری و قحطی و کمبود کالا عنوان کرد و گفت: نباید اجازه دهیم اقتصاد ما قابلیت تحریم پیدا کند چه اینکه اگر شما همه پول‌های خود را دلار یا طلا خرید کردید، اگر حادثه‌ای رخ داد در معرض ورشکستگی قرار می‌گیرید بنابراین شما باید سبد متنوعی از دارایی‌ها در اختیار داشته باشید.

وی ادامه داد: در حالیکه 200 کشور در جهان وجود دارد، 70 درصد تجارت ما تنها به 5 کشور است یا اینکه دلار ما از طریق دینار امارات تبدیل می‌شود و آنان با این سیاست ما را بازی می دهند.

حیدری توجه به اقتصاد داخلی و توجه به صنایع بومی و دستی را یک نمونه خوب در رابطه با ایجاد اشتغال و بازار موثر برشمرد و افزود: این موارد در کنار توسعه گردشگری در شهری مانند اصفهان حتی در زمانی که قیمت دلار بالا می رود سازنده است و گردشگر نیز برای این خریدها پول خرج می کند.

این اقتصاددان راهکار رشد اقتصادی و برون رفت از مشکلات موجود در این بخش را توجه به توان داخلی و تاکید با مدیریت جهادی برشمرد و گفت: به تجریه ثابت شده است هر جا از این بستر و نیروها استفاده کرده ایم موفق بوده ایم و هر جا چشم به دست غرب و شرق داشته ایم ناکام مانده ایم.

وی بسیج و بسجیان را نعمت و فرصتی برای انقلاب و نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: امروز در زمانی که رییس جمهور آمریکا دولت های عربی منطقه را گاو شیرده خطاب می کند جوانان مومن انقلابی ما پهپاد 360 میلیارد تومانی آمریکای منزوی شده را ساقط کرده و نفت کش انگلیس خبیث را توقیف می کنند.

الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد