صفحه اصلی » اقتصادی » قانونی برای مقابله با دو و نیم میلیون مسکن خالی وجود ندارد

قانونی برای مقابله با دو و نیم میلیون مسکن خالی وجود ندارد

نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: دو و نیم میلیون واحد خالی در کشور داریم، البته قانونی برای مقابله با این واحدهای خالی وجود ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ زهرا سعیدی مبارکه بعد از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: همیشه از نقد رسانه‌ها برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت مسکن گفت: التهاب امروز مسکن پذیرفتنی نیست، طرح مالیات بر عایدی مسکن کمک به وضعیت فعلی کشور می‌کند.

وی تصریح کرد‌: به دلیل هزینه‌های بالا و کاهش یک‌سومی خرید خودرو باعث این التهاب بازار خودرو شد اما چه اتفاقی رخ داد که بازار مسکن وارد چنین التهابی شد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس خاطرنشان کرد: ۵۰۰ هزار واحد خالی در تهران و دو و نیم میلیون واحد خالی در کشور داریم، البته قانونی موثر برای مقابله با این واحدهای خالی وجود ندارد و لازم است که طرح مالیات بر عایدی مسکن قانون شود تا بتواند از سوداگری جلوگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه این طرح با الگوگیری از ۱۷۰ کشور است، گفت: در این طرح کاری با سرمایه گذاران نداریم، با سوداگران و دلالان کاذب در این بازار مشکل داریم و پیشنهاد بنده هزینه‌های این طرح بر تسهیلات خانه‌ اولی‌ها تخصص پیدا کنند.

سعیدی مبارکه در خصوص فولاد مبارکه اظهار کرد: اختلاف نظر بین صنعت و فرایند و طرح و لایحه طبیعی است اما تخریب مسئله دیگر است، بازنشتستگی ایشان و قبلی و بعدی وضعیت از یک صنعت تاثیرگدار حمایت و در مقابل تخلافات می ایستم.

وی با بیان اینکه طبق آخرین استعلامات اعلام شد که ایشان بازنشسته نیست، تصریح کرد: بنده خود پیگیر بارنشستگی بودم، اما ایشان اعاده کرده است.

سعیدی مبارکه ضمنا اشاره به اینکه قانون منع به کارگیری بازنشتگان شامل هشت هزار مسئول بود. تأکید کرد: اگر ثابت شود ایشان اکنون بازشسته است من هم پیگیری تغییر هستم، قانون منع به کارگیری بحث سن و سنوات را دارد و طبق قانون باید ۳۰ سال سنوات و ۶۰ سال سن داشته باشند که باید این یکی از این دو در اولویت قرار بگیرد.

وی افزود: تولیدکنندگان، کشاورزان و تعداد از افراد خانواده از مالیات معاف هستند اما خرید و فروش مازاد این‌ها مالیات باید پرداخت شود.

سعیدی بیان کرد: قانون منع بکارگیری بازنشتگان شامل هشت هزار مسئول بودد، در همین راستی می بینیم که درصد زیادی از مشکلات کشور به سو مدیریت‌های داخلی برمی‌گردد.

نماینده مبارکه تأکید کرد: امیدواریم بانک‌ها از سوداگیری خارج می‌شدند، یکی از افرادی که واحدهای خالی زیادی متعدد دارد، از مدیران یکی از بانک‌هاتت، این طرح شامل بانک‌ها هم می‌شود و بنگاه‌داری بانک‌ها در این طرح کاهش پیدا می‌کند.

رئیس فراکیسیون رسانه و روابط عمومی در خصوص برنامه نود گفت: باید تریبونی داده شود و پیرامون مشکلات پیش آمده دو طرح اعلام نظر کنند، صدا و سیما خود تصمیم گیرنده اصلی است بنده خود علاقمند برنامه نود هستیم.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: خاک ایران و اصفهان مانند ناموس ما است، علاقمه‌مند به بزرگی اصفهان داریم اما به کوچکی اصفهان نداریم.

وی با توضیح اینکه فردی از فلان شهرستان دور به مرکز استان باید برای دریافت یک مجوز به اصفهان بیاید، ادامه داد: باید در مدیریت استان به گونه‌ای برنامه‌ریزی برای تفیض اختیارات شود و طرح اصفهان شمالی را به عنوان استفاده تبلیغاتی نمی‌پذیرم.

سعیدی مبارکه با تأکید بر اینکه مهمترین مسائل من برای نمایندگی آب شرب و کشاورزی و صنعت است، بیان کرد: در تمامی دولت‌ها به دلیل تخصیص حوضه‌های آبریز زاینده رود به دیگر شهرها به اصفهان ظلم شده است و سهم زیادی از زاینده رود بخشید شد.

وی ادامه داد: سه برابر ‌ظرفیت زانیده‌رود بارگذاری شده است اما در این یک سال گذشته نگداشتیم یک میلیمتر اب به بالادست ها برود.

نماینده مبارکه با اشاه به طرح بن-بروجن اظهار کرد: به این طرح اعتراض کردیم و پروژه‌ای که ۹۰ درصد آن انجام شده بود را متوقف کردیم.

سعیدی در پایان تأکید کرد: آب زاینده رود مهریه زنان این استان است و پیرامون موضوع آب اتحاد خوبی در استان شاهد بودیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد