صفحه اصلی » تولیدی » مددجویان کمیته امداد از تسهیلات 500 میلیون ریالی مناسب بهره مند می‌شوند

مددجویان کمیته امداد از تسهیلات 500 میلیون ریالی مناسب بهره مند می‌شوند

مشاور معاونت اشتغال کمیته امداد: کارآفرینانی که بتوانند زمینه استخدام و یا اشتغال مددجویان کمیته امداد را فراهم کنند، از تسهیلات 500 میلیون ریالی مناسب بهره مند می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛روح الله ایزدخواه در جلسه کمیته امداد نایین  با موضوع دستاوردهای کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه در سال جاری کمیته امداد، با هدف اشتغال زایی و خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش، طرح جدیدی را به نام «نظام راهبری شغلی» آغاز کرد، گفت، در این طرح از کارآفرینان موفق در شهرها اردستان،نایین وخور بیابانک ، دعوت شده است تا در کار اشتغال زایی با کمیته امداد همکاری کنند زیرا ایجاد کسب و کار، یک امر تخصصی است و کارآفرینان بهترین عوامل در این کار هستند.

وی اظهار کرد: برای اجرا صحیح این طرح، شیوه نامه مشخصی هم وجود دارد؛ کارآفرین در رابطه با رشته‌ای که فعالیت می‌کند، طرحی را آماده می‌کند که بر اساس آن با همکاری کمیته اقدام به اشتغال زایی نیز می‌کند تا در تامین نهاده‌ها، تجهیزات و استانداردهای کسب و کار و همچنین فروش محصول به مددجو کمک می‌دهد تا اشتغال پایدار ایجاد شود.
مشاور معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره)  بیان داشت: کارآفرین هایی که وارد این فضا می‌شوند، روحیه خیرخواهی دارند اما از نظر اقتصادی نیز برای آن‌ها مزایایی دارد؛ گستره کارشان بزرگتر می‌شود و مقیاس تولیدات آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. کسی که خودش صنایع رتولید مرغ را دارد، نیاز به پرورشمرغ دارد و این کار را به مددجویان سپرده است و در واقع بخش تولید را به مددجویان واگذار کرده است و خوبی این کار ایجاد زنجیره‌های اقتصادی بزرگتر است.

دکتر ایزد خواه در کمیته امداد امام خمینی نایین، با هدف ایجاد اشتغال مددجویان و فرزندان آنان و نیازمندان و با هدف راه اندازی کشتارگاه مرغ نایین از فعالان عرصه تولید و پشتیبانی مرغ شهرستانهای  نایین و خور و بیابانک و اردستان درخواست نمود در صورت جذب و استخدام مددجویان هر کارفرما می تواند به ازای هر نیرو مبلغ 500 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنهاز کمیته امداد دریافت و مرغداران نیز متعهد شوند وام دریافتی راجهت  خرید سهام کشتارگاه مرغ نایین کارسازی نمایند.

شهرستان نایین با 250 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت بیش از 2 میلیون قطعه و شش واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت 130 هزار قطعه در سال ، با تولید 20هزار تن گوشت مرغ رتبه دوم را در بین شهرستان‌های استان کسب کرده است.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد