صفحه اصلی » اقتصادی » زیره بردن به کرمان و شرق اصفهان هر دو خطاست!

زیره بردن به کرمان و شرق اصفهان هر دو خطاست!

رئیس جهاد کشاورزی جرقویه سفلی گفت: برای اولین بار کشت گیاه زیره سبز در سطح 10 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه جرقویه سفلی توسط حمید دهقان کشاورز فعال و پیش روی مزرعه آمام علی (ع) واقع در شهر نصر آباد انجام شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۰

حسن احمدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: گسترش کشت گیاهانی که نیاز ابی کم و کارایی بالایی دارند از اهداف وزارت جهاد کشاورزی بوده و برای نیل به این هدف ترویج کشت گیاهان دارویی یکی از این اقدامات است.

رئیس جهاد کشاورزی جرقویه سفلی اظهار کرد: در همین راستا و با هماهنگی مدیریت  جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان برای اولین بار کشت گیاه زیره سبز در سطح 10 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه جرقویه سفلی توسط حمید دهقان کشاورز فعال و پیش روی مزرعه آمام علی (ع) واقع در شهر نصر آباد انجام شد.

وی افزود: کشت این محصول با دستگاه خطی کار تاکا با مصرف 10 کیلوگرم در هکتار در اوایل آذرماه سال 97 کشت و برداشت محصول نیز با عملکرد نیم تن در هکتار در اواسط خرداد ماه سال جاری با نظارت کارشناسان انجام گرفت.

احمدی گفت: از خواص گیاه زیره سبز می توان به درمان اختلالات تنفسی ، جلوگیری از ابتلا به دیابت، ضد ویروس و ضد باکتری،جلوگیری از سرطان، منبع بالای آهن و … نام برد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد